Одіозний Віктор Медведчук намагається через суд повернути собі український паспорт та депутатський мандат. Це вдалося встановити журналістам у ході розслідування.

Дивіться також У знак протесту: комунікаційники ЦГЗ звільнилися через призначення редакторки каналу Медведчука

Він стверджує, що це порушує Конституцію

Медійники встановили, що за місяць після позбавлення громадянства України та депутатського мандата Віктор Медведчук звернувся до Верховного Суду. У такий спосіб він намагався домогтися повернення паспорта для себе та для інших депутатів-зрадників. Колишній депутат намагався переконувати, що указ Зеленського було видано "з порушенням Конституції".

Зараз розгляд його позову припинено. Також Медведчук намагався відновити своє адвокатське посвідчення, проте у лютому 2024 року суд йому відмовив.

На думку експерта з конституційного права Богдана Бондаренка малоймовірно, що судді підуть на повернення мандату чи громадянства Медведчуку.

Медведчук вносив корективи у плани ФСБ про те, як діяти в Україні

  • Зрадника Віктора Медведчука українським спецслужбам вдалося затримати у квітні 2022 року. Тоді СБУ з'ясувала, як кум Путіна коригував роботу та плани ФСБ щодо України.
  • Про деталі справи Медведчука розповів голова СБУ Василь Малюк в проєкті "Рік. За кадром. Спецслужбіст". За його словами, зрадник співпрацював з резидентом "Професором", у якого на зв'язку стояли інші російські агенти.
  • Малюк в інтерв'ю підкреслив, що кум Путіна працював пліч-о-пліч з 5-ю службою ФСБ Росії. У них існував план під назвою "Промінь", до якого й вносив корективи Медведчук.