За інформацією журналістів програми "Схеми", які посилаються на дані реєстру юридичних осіб Росії, 5 квітня 2021 року російська компанія "Юг Энерго" змінила власника.

Читайте також Не треба було нічого переписувати на дружину, – Данілов про санкції проти Марченко

Досі за декларацією Віктора Медведчука вона належала його дружині – Оксані Марченко.

Віктор Медведчук не контролює Новошахтинський завод
Віктор Медведчук уже не контролює Новошахтинський завод / Скриншот документу "Схем"

Що відомо про зміну власності

За даними "Схем", 93% компанії тепер належать ООО "Петон инвест технолоджи" – дочірній компанії "Науково-дослідного проектного інституту нафти та газу "Петон", який є крупним підрядником "Газпрома".

У 2016 році "Петон" отримав замовлень від державної компанії на 180 мільярдів рублів (близько 2,7 мільярда доларів), а також спільно з "Газпромом" будує найбільший у Росії Амурський газопереробний завод на кордоні з Китаєм, який планується запустити в 2021 році. Вартість цього проєкту "Газпром" оцінював у 20 мільярдів євро,
– стверджують "Схеми".

Посилаючись на російський реєстр юридичних осіб, "Схеми" додають, що "Петон" на 80% належить бізнесмену та науковцю Ігорю Мнушкіну, а на 20% – Андрію Гранкіну.

Чому йдеться про низку компаній

"Схеми" пишуть, що "Юг Энерго" є "материнською" компанією нафтопереробного бізнесу умовної групи НЗНП, тому родина Медведчука втратила контроль і ще над 5 підприємствами. Серед них такі:

  • Торговий дім "НЗНП" (компанія, яка займається продажем нафтопродуктів).
  • "Югтранс-НЗНП" (компанія-перевізник).
  • "НЗНП Инжиниринг" (будівельна і проєктувальна компанія).
  • "Роузвуд Шиппинг" (компанія-перевізник, яка володіє 8 нафтовими танкерами).
  • АО "Новошахтинский завод нефтепродуктов".

За інформацією РНБО, саме останній постачав нафтопродукти в ОРДЛО.

Чим надалі володіє нардеп

"Родини нардепа Медведчука і його соратника Тараса Козака продовжують володіти компанією "НЗНП Трейд", яка на сумнівному конкурсі отримала право видобувати нафту на Гавриківському родовищі у Ханти-Мансійському окрузі (запаси оцінюють у майже 137 мільйонів тонн). Засновниками ООО "НЗНП Трейд" досі є цивільна дружина Тараса Козака Наталія Лавренюк (25%), АО "Ренессанс" Оксани Марченко (61%) і АО "Финконсалтпро" (14%)", – пишуть "Схеми".

Коротко про санкції проти Медведчука

  • 2 лютого РНБО запровадила санкції проти Тараса Козака, який є соратником Віктора Медведчука. Тоді припинили мовлення проросійські телеканали NewsOne, ZIK та 112.
  • 19 лютого РНБО запровадило санкції проти 8 осіб, яких підозрюють у фінансування тероризму. У списку опинились Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко та цивільна дружина Тараса Козака – Наталія Лавренюк.
  • Саме Оксані Марченко на 75% належав Новошахтинський нафтопереробний завод в Ростовській області Росії, який, ймовірно, забезпечує нафтопродуктами окупаційні "ДНР" і "ЛНР". Йшлося також, що на 25% заводом володіє Наталія Лавренюк.
  • 3 квітня проти нардепів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака ДБР відкрило кримінальне провадження про державну зраду.