Росія продовжує брехати про походження COVID-19. Про це заявив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент, повідомляє Укрінформ.

Цікаво Білорусь вигнала з країни російських журналістів федерального каналу: причина

На жаль, коли ми шукаємо шляхи подолання кризи, Росія продовжує докладати зусиль для поширення дезінформації. Росія бреше про походження вірусу. Це поширюється в Україні, Вірменії через підконтрольні медіа,
– сказав він.

Кент також заявив, що інспіровані в Росії фейки озвучили в ефірі українського телеканалу "1+1", який належить бізнесмену Ігорю Коломойському.

Зокрема, минулого тижня у програмі "Секретні матеріали", яка виходить на цьому телеканалі, розповідалося про нібито наявність на території України американських лабораторій, в яких розробляється біологічна зброя.

"Ця історія була поширена в Україні Віктором Медведчуком, підготовленим в КДБ адвокатом, через упередженість якого у 70-ті роки Василь Стус був відправлений до Сибіру, у ГУЛАГ", – пояснив заступник державного секретаря.

Важливо. Фейк про американську біологічну зброю в Україні був активно поширений у російських пропагандистських ЗМІ, а також озвучений представником російської окупаційної адміністрації в ОРДЛО.

Який російський фейк поширюють в Україні

  • Сюжет програми "Секретні матеріали" про американські біолабораторії, начебто розташовані в Україні, вийшов у ефірі 27 квітня, повідомляє "Детектор медіа".
  • У ньому йшлося, що європейські журналісти начебто виявили понад чотири тисячі лабораторій, у яких США створюють нові віруси. Ба більше, міністерство оборони Сполучених Штатів Америки це нібито вже підтвердило.
  • Згідно з матеріалом "Детектор медіа", цей сюжет ґрунтується на інформації, вперше оприлюдненій на сайті партії "Опозиційна платформа – За життя" 15 квітня.
  • На цьому вебресурсі було опубліковане публічне звернення Віктора Медведчука до керівництва держави про те, що в Україні діють 15 військових лабораторій США.