Джерело: "Між іншим" на 24 каналі

Таку думку висловив політичний експерт Олег Саакян. Також в ефірі програми "Між іншим" про введення санкцій проти медіаактивів Віктора Медведчука говорили політолог Володимир Фесенко, нардеп від "Слуги народу" Микола Потураєв та ексзаступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова.

Цікаво Програми, які знищив Медведчук: що раніше показували на ZIK та "112 Україна"

Чому Медведчуком незадоволені в Росії

Олег Саакян: Реакція Росії на блокування каналів Медведчука буде 100%. Втім я б її не абсолютизував, адже в Росії є декілька центрів підготовки рішень. Хоч все одно все це приймає. Вони між собою конкурують, і український нардеп є наближеним до лише до одного з центрів. Всередині існує потужна конкуренція, а Медведчуком дуже серйозно не задоволені.

В їхньому розумінні світу, вони є великоросами з великої держави. І тут прилітає якийсь "хохол" і заходить напряму в двері Путіна. Для них це – образливо. Тому там дуже багато хто ним не задоволений і намагається всіляко підсиджувати.

Найімовірніше, жорсткої реакції не буде саме через це. Однак.

► По-перше. Ми бачимо, що інтенсивність вогню вже підіймається. І вона буде інструментом тиску навіть не стільки через Медведчука, скільки через втрату Росією своїх медіавійськ. Тож їй потрібно це компенсувати.

Зверніть увагу Перемир'я на Донбасі вже немає, – Гармаш пояснив чому

► По-друге. Можливі певні іміджеві удари по Зеленському і його оточенню. Ба більше, можливі певні засвіти агентурної мережі чи чогось іншого з боку Росії. У витрати пустити когось, аби дискредитувати владу Зеленського.

Чому Зеленський ввів санкції проти каналів Медведчука

Володимир Фесенко: Відразу співпали декілька причин. Я думаю, що на нього найбільше вплинула ситуація січня. Коли медведчуківські канали почали відкриту масштабну інформаційну війну проти нього. Це й історія з тарифними протестами – ще платіжок не було, а мітинги вже почалися.

санкції
Санкції РНБО проти Козака / Інфографіка 24 каналу

Ведучий Дмитро Гнап: Чому Володимир Зеленський ввів санкції саме зараз?

Володимир Фесенко: Думаю, вирішальну роль зіграла інформація про зв'язки Тараса Козака з ОРДЛО. З'явився формальний привід. Зауважу, що ці факти, навіть назва компанія, яка фінансувала ці телеканали, з'явилася спочатку в російських ЗМІ наприкінці січня. А далі вже питання техніки. Я не виключаю навіть, що нашим спецслужбам злили це конкуренти Медведчука. Відтак Зеленський і оточення цим скористалися.

Про телеканали Ахметова

Микола Потураєв: Не варто ставити знак рівності між іншими телеканалами. Вони зовсім інші, ніж канали Медведчука. У Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за останній час не було претензій до певних медіаресурсів. Я б не казав, що політичні проєкти, які прийнято пов'язувати з Ахметовим, були проросійські проєкти. Вони точно не спрямовані на розкол країни, шкоду національним інтересам і національній безпеці.

Як оточення Медведчука шукає місця на інших каналах

Тетяна Попова: Вони (оточення Медведчука – 24 канал) будуть купувати або вже купують місце на новинних каналах, або зроблять блогерів зі своїх журналістів. У цьому контексті я дуже хочу, щоб був закон про медіа, який нам обіцяє Верховна Рада вже понад рік, а попередня влада обіцяла ще з 2016.

Якби закон про дезінформацію був просто адаптований до французького, то, можливо, ми б вже мали цей документ.