Суперечка розпочалася із допису Мендель у її твітері. У ньому прессекретарка глави держави поширила свою статтю для Atlantic Council.

Читайте також Зеленський готовий кинути виклик будь-якому олігарху, – Мендель

Що відомо про конфлікт Мендель та Аслунда

У цій статті стверджувалось, що Зеленський має намір покласти край "олігархічній ері" в Україні. Мовляв, президент не діятиме, як його попередники, які лише обмежувались обіцянками.

У відповідь Аслунд запитав Мендель, чи належить до цього списку бізнесмен Ігор Коломойський.

Справді? Він може назвати Коломойського? Кинути виклик олігархам – взагалі нічого не означає. Головна проблема – це Коломойський. Чи може Володимир Зеленський так сказати,
– написав Аслунд.

Він також запитав, чи Зеленський все ще міцно пов'язаний з олігархом та чому "маріонетки Коломойського досі є депутатами".

Мендель відповіла, що Аслунд оперує "старою дезінформацією".

Пане Аслунд, я дуже розчарована, що на вас так сильно вплинули занадто старі дезінформаційні розповіді. Сподіваюся, ви говорите на підставі якісної аналітики, а не лише через ваше звільнення (з наглядової ради Укрзалізниці – 24 канал),
– заявила прессекретарка.

Аслунд наголосив, що ознайомлений з усіма публічними заявами Зеленського. Однак "не побачив жодного негативного слова зі сторони глави держави на адресу Коломойського".

Він назвав Коломойського шахраєм та попросив Мендель спростувати його твердження або забрати свої слова назад.

Прессекретарка Зеленського обмежилася відповіддю про те, що Україна надає перевагу діям, а не словам. "Відповідь у тому, що ви боретеся зі словами. Україна надає перевагу діям", – написала вона.

Аслунд висловив здивування щодо цих слів Мендель та звинуватив Зеленського у тому, що він захищає інтереси Коломойського. На цьому дискусія припинилася.

Радимо ознайомитися Це тільки початок, – Мендель розповіла, чи може Коломойський потрапити під санкції в Україні

Що відомо про Андерса Аслунда?

Шведський економіст, аналітик американського центру Atlantic Council. Був членом наглядової ради Укрзалізниці. Однак пішов з посади, заявивши, що Володимир Зеленський і депутати від "Слуги народу" руйнують корпоративне управління у держкомпаніях.