Про це вранці й повідомила пресслужба президента. Міського голову Черкас, своєю чергою, в Офісі Президента назвали "жертвою пранку".

Раніше Послаблення карантину у Черкасах: Зеленський передав "полум’яний привіт" меру Бондаренку

Перший заступник керівника Офісу Президента України не спілкувався з міським головою Черкас за допомогою смс-повідомлень. Вочевидь, міський голова став жертвою банального пранку і зробив із цього поспішні політичні висновки,
– мовиться у повідомленні.

Водночас, там додали: цей факт ніяк не вплине на подальшу відповідальність мера та міськвиконкому Черкас перед законом за передчасне послаблення карантину.

Реакція Трофімова

Трохи згодом перший заступник керівника Офісу Президента сам прокоментував скандал. Він заявляє, що не вів листування з міським головою Черкас.

Переписка, яка нібито мала місце між мною та мером Черкас, – це повний фейк. Я не спілкуюся з людьми в такій манері взагалі. На поширених у медіа фото – не мій телефон, мій месенджер виглядає не так. Там навіть моє фото явно взяте з Інтернету,
– зазначив Сергій Трофімов.

Він додав, що у цій ситуації його найбільше турбує те, що подібні фейкові новини "так швидко та легко розходяться у ЗМІ, без будь-якої перевірки фактів". За його словами, такі інформаційні вкиди можуть бути частиною політичних технологій, які набирають обертів перед місцевими виборами.

"Задля надання резонансності своєму прізвищу та підвищення свого рейтингу спекулюють на питанні зняття карантинних обмежень", – зауважив він.

Трофімов також нагадав, що уряд вже ухвалив поетапний план послаблення карантинних обмежень, якого потрібно дотримуватися. А ось передчасне зняття карантину може коштувати людських життів.

"Такі самовільні дії місцевої влади (як у Черкасах – 24 канал) – це не турбота про людей і місцевий бізнес. Це турбота про свій рейтинг і подальшу політичну кар’єру. Якщо у міських голів є предметні пропозиції щодо допомоги місцевому бізнесу – завжди можна сконтактуватися з представниками уряду та запропонувати своє бачення. Але з боку міського голови Черкас ми таких дій не побачили", – підсумував він.

Що відомо про скандал з "смс-листуванням"

Напередодні міський голова Черкас Анатолій Бондаренко розмістив на своїй фейсбук-сторінці скриншот із смс-листуванням, яке начебто вів із заступником глави Офісу Президента Сергієм Трофімовим.

Так, особа, яка так представилась написала Бондаренку: "Наступного разу будуть не привіти, а дії. Я Вас востаннє попереджаю і раджу заспокоїти свої таланти".

Мер Черкас у відповідь на це повідомлення запитує, чи це можна розцінювати як погрози.

Це не погрози, а останнє попередження. Ми ніколи не погрожуємо, а діємо. Завтра можете опинитися під клітчастим одіялом, якщо свої таланти не заспокоїте. Тепер зрозуміло?
– надійшла відповідь.

Що відомо про Сергія Трофімова? Це – перший заступник глави Офісу Президента Андрія Єрмака. До свого призначення в ОП працював виконавчим продюсером студії "Квартал 95". Трофімова називають одним із найближчих людей з оточення Зеленського.