4 квітня Мамая визнали винним в організації розтрати понад півмільйона гривень через зловживання службовим становищем. Суд призначив політику п'ять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади.

Дивіться також Зеленський призначив Кравченка головою Київської ОВА

Деталі справи

У межах розслідування встановлено, що міський голова, перебуваючи у змові з директором та бухгалтером комунальної організації "Інститут розвитку міста", влаштував на роботу 2 осіб. Згодом виявилось, ці особи фактично не виконували роботу на підприємстві, а здійснювали ведення домашнього господарства у помешканні міського голови та його близького оточення.

Для виплати зарплати цим людям службові особи комунальної організації вносили до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, що призвело до завдання місцевому бюджету понад півмільйона гривень збитків.

Покарання згодом пом'якшили

Зазначають, що мер міста повністю відшкодував завдані збитки, визнав свою провину та щиро покаявся. Відтак, суд призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади. На підставі статті 75 КК України суд звільнив Мамая від покарання з іспитовим строком 1 рік.

У САП додають, що за умовами угоди міський голова зобов'язується перерахувати у Фонд United 24 на проєкт "Армія дронів" 2 мільйони гривень.

Варто додати, що інші обвинувачені у справі також визнали свою провину та уклали угоди з прокурором, які теж затверджені судом. Відтак, їм призначили покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік та з позбавленням права обіймати посади.

Що відомо про скандальну постать Мамая

  • Свій шлях міського голови Мамай розпочав у 2010 році, пише рух "Чесно". Вже через 2 роки він став членом "Партії регіонів", проте в лютому 2014 року заявив, що покинув цю політсилу в тому ж таки 2012 році.
  • У 2014-му Мамай отримав найбільшу серед міських голів зарплатню – 226 тисяч гривень. А перед виборами роздав пенсіонерам 640 тонн цукру. Зрештою ті вибори він виграв, а у 2017 році знову отримував одну з найвищих зарплат – випереджав не лише міських голів, а й міністрів і президента.
  • У 2018 році депутати міськради визнали роботу Мамая незадовільною та достроково припинили його повноваження. У вересні 2020 року Мамая знову обрали міським головою Полтави – цього разу від політичної партії "За майбутнє".
  • У грудні 2021 року політик в етері телеканалу "НАШ" заявив, що в російсько-українській війні "йде брат на брата", а з Росією воюють США, а не Україна.