Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник СБУ Іван Ступак. На його думку, для подолання ворожих укріплень вкрай важливою є робота авіації та попереднє знищенням ППО противника.

Дивіться також У Росії відновили розмови про можливі перемовини чи паузу у війні: в ISW пояснили чому

Що відомо про укріплення противника

На жаль, Росія дійсно змогла вибудувати на окремих ділянках фронту надзвичайно потужні укріплення. Виявилося, що за кумедними протитанковими "пірамідками", які агресор масово розставляв на так званій "лінії Суровікіна", окупаційні війська зуміли вирили вкрай серйозні захисні споруди.

Облаштований російський бункер з портретом Путіна
Російський бункер, обладнаний на Запорізькому напрямку, у їдальні – портрети Путіна та колаборанта Балицького

Головний спосіб, яким можна здолати такі укріплення – використання спеціальних снарядів, що здатні пробивати бетонний ат дерев'яний захист. Щоправда, за словами Ступака, українські військові не мають достатньої кількості такої зброї, а авіаційні бомби для цього застосувати не вийде через високу щільність російської ППО.

Втім, рано чи пізно Україна зможе пробити шпаринки в російському протиповітряному захисті й почати використовувати свою авіацію. До того часу Росія намагатиметься посилити свої укріплення й на інших ділянках фронту, однак Сили оборони активно перешкоджають цьому.

"Росія дійсно працює над цим, підтягуючи вантажну техніку (до місця, де прагне збудувати нові позиції – 24 Канал). Але наші військові за відповідної можливості знищують також і бульдозери, екскаватори та вантажівки противника. Росія окопується в авральному режимі, але сподіваюся, що в них не вистачить на це часу", – зазначив Ступак.

Іван Ступак про бункери Росії на Запоріжжі: дивіться відео

Війна проти Росії: останні новини

  • Стало відомо, що російські спецслужби готували замах на працівників ГУМ МО. Серед постраждалих – дружина Кирила Буданова Маріанна. У відомстві зазначають, що йдеться про отруєння важкими металами через їжу, що свідчить про цілеспрямованість злочинців.
  • Водночас українські хакери з групи "Кібер Спротив" змогли отримати доступ до російських документів. Серед іншого, вдалося отримати інформацію про російську систему медіамоніторингу "Катюша", за допомогою якої агресор намагався підтримувати позитивну картинку в медіа.
  • Також Росія продовжує підготовку до можливих ракетних атак на українську інфраструктуру. Зокрема, минулого тижня окупанти запустили рекордну кількість "Шахедів", які мали на меті протестувати спроможності української ППО і виявити її сильні та слабкі місця.