Про це вона заявила в Бундестазі, відповідаючи на запитання парламентаріїв. Повідомило видання РБК-Україна.

Цікаво Поплічник Путіна Шредер залякує ЄС через нові санкції США проти "Північного потоку-2"

Канцлерка Німеччини вважає, що новий газопровід "Північний потік - 2" є економічним, а не політичним проєктом.

"Ми думаємо, що завершити проєкт – правильно, і в цьому дусі ми працюємо", – повідомила Меркель.

Вона додала, що Берлін відкидає можливі санкції з боку США, оскільки такі заходи не відповідають розумінню права, яке є в Німеччині.

Що відомо про можливі нові санкції США?

У Конгресі США підготували законопроєкт про нові санкції проти "Північного потоку-2". Усе для того, аби уберегти Україну і Європу від енергетичної залежності від Росії.

Нові санкції будуть пов'язані з усіма компаніями, які візьмуть бодай найменшу участь у завершенні будівництва газопроводу.

Північний потік-2, карта
Карта проєкту "Північний потік-2" / "Нефтегаз"

Коротко про "Північний потік-2"

  • Це проєкт газопроводу, який постачатиме газ з Росії до Німеччини в обхід України. Загальна довжина "Північного потоку-2" складає 1234 кілометри, він проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
  • Наразі "Північний потік-2" побудовано на 93%. У разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.
  • Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів у рік.
  • 20 травня 2020 року Загальний суд Європейського Союзу постановив, що газопроводи "Північний потік" і "Північний потік-2" не можуть претендувати на звільнення від дії директиви ЄС. Отож постачальник газу та компанія, яка забезпечує його транспортування, мають бути відокремленими. Відтак "Газпром" має передати "Північні потоки" в управління іншій, не пов'язаній з ним компанії.
  • У Росії все ж запевняють, що добудують "Північний потік-2" навіть попри санкції.