Колишня очільниця уряду ФРН в інтерв'ю німецькому виданню RND припустила, що російський диктатор чекав, коли вона піде з посади, щоб розпочати вторгнення в Україну. При цьому вона зауважила, що на рішення Путіна насправді вплинула ціла низка політичних змін у світі.

Читайте також Російський військовий вертоліт двічі порушив авіапростір Фінляндії, а корабель – акваторію Данії

Меркель про обставини широкомасштабного вторгнення Росії в Україну

В інтерв'ю Ангела Меркель визнала, що переговори з Володимиром Путіним наприкінці її каденції очільниці уряду Німеччини не мали жодного сенсу й не дали жодного результату.

Ексканцлерка зауважила, що наразі розуміє власне безсилля наприкінці свого терміну правління – було очевидно, за її словами, що вона не затримається на високій посаді у Берліні надовго, тому спроби вплинути на Путіна були неефективними.

Моя відставка, ймовірно, зіграла свою роль у цьому (широкомасштабному нападі Росії на Україну – ред. 24 канал). Так само, як і вибори у Франції, виведення військ США з Афганістану та "зрив" реалізації Мінських угод,
– додала Меркель.

Разом з тим політикиня у відставці зазначила, що не виключає своєї ймовірної участі у процесі перемовин щодо закінчення війни в Україні. Втім на питання, чи готова вона виступити, як посередниця між українською та російською сторонами, Меркель відповіла, що "це питання наразі не обговорювалось".

Інші заяви Меркель щодо війни Росії проти України

  • Раніше Меркель заявила, що не бачить своєї провини у широкомасштабному вторгненні Росії в Україну. Вона запевнила, що за часи її каденції не існувало можливостей створити таку архітектуру безпеки, яка могла б цьому запобігти. Тісні стосунки Німеччини з Росією ексканцлерка при цьому виправдала "сусідством", а мінські домовленості, за її словами, не вважає помилкою.
  • Свою солідарність з Україною політикиня у відставці висловила лише на 99 широкомасштабного вторгнення Росії. Це відбулось після того, як відсутність її публічної позиції та підтримку запуску "Північного потоку-2" розкритикували у США та низці інших держав. Разом з тим Меркель очолювала уряд Німеччини протягом 16 років й за цей час буквально "підсадила" свою країну на залежність від російських енергоносіїв.

Вас може зацікавити – Китай знову намагається всіх обіграти: дивіться відео