Про це він заявив під час брифінгу з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, передає 24 канал. Зеленський визнав, що ситуація в Маріуполі погіршується.

Важливо Президент Євроради Мішель звернувся до захисників Маріуполя та пообіцяв "зробити все можливе"

Україна готова до будь-яких форматів

Президент наголосив, що готовий до різних форматів обміну українців у Маріуполі – як цивільних, так і військових. У відповідь Україна може передати російських військових.

Ми готові до різних форматів обміну наших людей на російських військових, яких вони залишили. І трупи, і поранених вони кидали. Ми готові заради наших людей, як військових, так і цивільних, на будь-який формат обміну, – заявив Зеленський.

Окрім цього, президент підтвердив, що готовий до діалогу з Володимиром Путіним.

Є два варіанти, як допомогти Маріуполю

Перший – необхідна серйозна допомога від партнерів із важким озброєнням. Як тільки техніки буде вдосталь, можна буде провести операцію із розблокування Маріуполя. Поки що її недостатньо.

Другий – дипломатичний. Однак Росія на це не погоджується. Вона просто "продовжує гратися" й надалі.

Зеленський підкреслив, що захисники Маріуполя не збираються здаватись. Вони хочуть розблокування і перемоги української армії.

На щастя, за увесь час російської облоги вдалося евакуювати з Маріуполя кілька десятків тисяч людей на територію України, де немає бойових дій. Та, на жаль, кілька тисяч людей повірили загарбникам і поїхали на окуповані території або в Росію. Зеленський назвав це трагедією – про їхню долю поки нічого невідомо.

Брифінг Володимира Зеленського та Шарля Мішеля, голови Європейської ради: дивіться відео