Про це секретар Ради нацбезпеки та оборони ексклюзивно сказав в інтерв'ю 24 каналу. Він розповів, як відбувалась підготовка до війни.

До теми Кремлівські посадовці не знали про війну до 24 лютого, – Conflict Intelligence Team

Давайте будемо розуміти, що взагалі мала на увазі підготовка до війни. Ми почали готуватися до війни з лютого 2021 року, коли перше рішення РНБО стосувалося пана Тупицького,
– пояснив Данілов.

Коли стали зрозумілі плани Кремля

Як він пояснив, вже тоді у Росії був проєкт щодо повернення президента-втікача Віктора Януковича через юридичну процедуру – наші суди. На диво, у січні 2022 року цю заяву призначили до розгляду (хоча Янукович 8 років не має ніякого реально ніякого стосунку до нашої країни).

Наступним кроком було рішення Конституційного Суду на чолі з тодішнім главою Тупицьким, яким могли б силоміць легалізувати Януковича.

"Ці плани нам були зрозумілі", – запевнив Данілов.

Наступний крок – поразка на інформаційному фронті

Як додав секретар РНБО, далі була поразка російської пропаганди на інформаційному фронті й закриття телеканалів.

Технічна підготовка до війни

За його словами, загалом підготовка до вторгнення була дуже масштабною.

Хочу звернути увагу на роботу наших інформаційних систем. Уявляєте, 24 лютого починається війна. Не працює інтернет, не працює телефони, телебачення. Цю роботу ми почали в закритому режимі відпрацьовувати ще за 1,5 року до початку війни,
– додав він.

Ба більше, до останнього часу тримали й зв'язок із Маріуполем, який зі всіх боків був уже оточений рашистами. Однак можливість із ними спілкуватись – була.

Ексклюзивне інтерв'ю з Даніловим: дивіться повністю відео