Захисники продовжують стримувати російський натиск на Харківщині. На цьому наголосив Володимир Зеленський у традиційному вечірньому зверненні, передає 24 Канал.

Дивіться також "Це стратегічна ціль Росії": інтерв'ю з Подоляком про наступ на Харківщину та нову зброю

Зірвати плани окупанта

Сьогодні президент заслухав доповідь головкома Сирського щодо обстановки на фронті. Ключовими точками боїв на Харківщині залишаються Вовчанськ, Липці та Куп'янськ. На Донеччині теж тривають запеклі зіткнення. Найбільша кількість атак наразі спостерігається на Покровському напрямку. Там, за словами Зеленського, найбільш жорстко.

Глава держави наголосив, що наступом на Харківщині росіяни мають за мету послабити наші сили по всій лінії фронту і зміцнити власну пропаганду.

Росія хоче показати, ніби це саме вона визначає, що буде далі з війною. Наше завдання – зірвати російську спробу розширити війну та не давати окупанту зламати і фронт, і нашу дипломатію – те, як ми наближаємо справедливий мир,
– заявив президент.

Крок до чесного завершення війни

Також Зеленський мав сьогодні нараду з урядовцями щодо підготовки Глобального саміту миру.

Український лідер зауважив, що вже зараз є згода від держав з усіх континентів на участь у саміті.

Україна та багато інших країн уже пройшли через таку кількість російських підлостей та обману – російських порушень договорів і обіцянок, що лише світова більшість разом здатна забезпечити дієвий примус Росії до поваги до Статуту ООН, до міжнародного права й до справжнього миру,
– заявив Зеленський.

Потрібен час на відновлення

Президент провів детальну та предметну розмову щодо стану енергетики. Засідання відбувалося за участі прем'єра, міністра енергетики, військових та представників енергокомпаній.

Зеленський зазначив, що наразі внаслідок російських атак наша енергетика втратила суттєву частину генерації, а тому вона потребує час на відновлення.

Політик наголосив, що Україні треба розбудувати нову енергетику, яка працюватиме попри ворожий терор.

Країна вже готується до наступного опалювального сезону. Зеленський заявив, що він розраховує на розважливе споживання електроенергії українцями, а також сподівається на посилення ППО за допомогою західних партнерів.