Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, раніше вже вдавалося інтегрувати деяке західне озброєння на радянські літаки МіГ-29.

До теми Дуже швидко стануть на бойове чергування, – льотчик-інструктор про передачу Україні МіГ-29

Чи реально встановити ракети "повітря – повітря" на МіГи-29

Як нагадав Нарожний, нещодавно була інформація, що два українських пілоти поїхали до Сполучених Штатів на навчання. Одна з версій полягала в тому, що на основі знань цих льотчиків сформують програму навчання на F-16. Інша – що вони поїхали на базу, де вивчають можливість додаткового переобладнання старих літаків.

Раніше військові змогли інтегрувати протирадарну ракету HARM на МіГ-29. Зробили це в оригінальний спосіб.

Чи реально інтегрувати західне озброєння на радянські МіГ-29: дивіться відео

Ракета ставиться на спеціальний пілон. А керує нею пілот з кабіни по блютузу через планшет з відповідним програмним забезпеченням. Він вводить туди різні координати та інші дані, і ракета летить куди потрібно,
– розповів Нарожний.

Він впевнений, що з ракетами "повітря – повітря" придумають якесь аналогічне рішення. Якщо це вийде зробити, то українські пілоти отримають значно більше можливостей з ураження ворожої авіації.

Україна може отримати літаки від Польщі та Словаччини

  • Раніше президент Польщі Анджей Дуда зазначив, що Варшава готова передати Україні літаки МіГ-29. Але вони це зроблять лише в межах міжнародної коаліції.
  • Натомість міністр оборони Словаччини Ярослав Надь підтвердив, що Польща готова передати літаки. Тому Братиславі потрібно активізуватися і також передати їх спільно з Варшавою.
  • Військовий експерт Роман Світан підкреслив, що словацькі та польські МіГи-29 після передачі дуже швидко стануть на бойове чергування в Україні.