Про це повідомив радник глави ОП Михайло Подоляк. Він стверджує, що після розпаду СРСР російська розвідка деградувала настільки, що єдиний спосіб відмитися від "солсберівських пригод", "триденних планів" та інших провалів – це фотошоп та "віртуальні псевдозливи".

До теми Без цього буде складно, – Ігнат пояснив, що треба для вдалого контрнаступу ЗСУ

Окупанти намагаються зірвати контрнаступ ЗСУ

Москві надто хочеться зірвати український контрнаступ. Але справжні плани росіяни побачать на полі. Скоро,
– йдеться у повідомленні.

Згодом Подоляк аргументував свою думку. Він стверджує, що якщо окупанти намагаються створити вигляд, ніби вони щось знають, – отже, вони нічого не знають.

"Це блеф, пил в очі. Ви не володієте даними, а лише намагаєтеся зіграти в дестабілізацію, інформаційно та психологічно вплинути на осіб, що приймають рішення", – зауважив посадовець.

Подоляк додає, що Росія шукає будь-яких способів перехопити інформаційну ініціативу, спробувати вплинути на сценарні плани контрнаступу України та налякати своєю "обізнаністю".

Однак, за словами радника глави ОП, це лише стандартні елементи оперативної гри російської розвідки – і нічого більше. Подоляк наголосив, що до реальних планів України ці інформаційні російські вкиди не мають відношення.

Російська пропаганда знову грає в ігри

Подоляк вважає, що опубліковані дані скоріше спираються на статистичний аналіз поставок, можливих оперативно-тактичних задумів, а також великий обсяг фіктивної інформації.

Крім того, посадовець каже, що будь-яка війна передбачає постійні спроби розвідорганів ворожої сторони отримати доступ до напрацювань Генерального штабу.

"І якби Росія справді отримала реальні сценарні заготовки – вона навряд чи оприлюднила б їх. Адже набагато вигідніше заготувати власні зустрічні пастки, залишаючи при цьому другий бік у незнанні про власне знання. Натомість публікація сьогодні – це безумовний доказ виключно оперативної інформаційної гри Росії", – підкреслив Подоляк.

Що передувало

  • У соцмережах нещодавно з'явилися засекречені військові документи, у яких детально викладені плани США і НАТО з розбудови української армії перед запланованим контрнаступом.
  • Військові аналітики стверджують, що деякі розділи документів, ймовірно, змінили. Наприклад, там завищені американські оцінки загиблих українських військових і занижені оцінки загиблих росіян. Це може вказувати на спроби дезінформації з боку Москви.
  • Документи не містять конкретних планів бойових дій. Зокрема, коли і де Україна має намір розпочати наступ. Однак там мовиться про потреби української армії станом на 1 березня. Наприклад, рівень витрат боєприпасів HIMARS.
  • Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий вже прокоментував цей інцидент. За його словами, час від часу росіяни намагаються показувати, буцімто вони володіють усією інформацією про наступ ЗСУ. Мовляв, наші війська виснажені, а вони – готові до удару.
  • "Вони починають перечитувати статтю полковника запасу Росії Михайла Ходарьонка "Прогнози кривавих політологів". Фактично як людина, котра має нормальну військову освіту і знала приблизно наші та їхні ресурси, він усе розрахував", – зауважив Череватий.