Про це 13 травня розповів заступник керівника Офісу Президента України Кирил Тимошенко, який перебуває у місті із робочим візитом за дорученням Володимира Зеленського.

Читайте також Ворог "Ураганами" накрив Миколаївщину: постраждали багато цивільних об'єктів

У Миколаєві відновили водопостачання

Російський обстріл у квітні вивів з ладу єдине джерело постачання води в місто. Спершу з'явилися дані, що відремонтувати водопровід наразі неможливо, оскільки частина лінії магістрального водогону Дніпро-Миколаїв проходить тимчасово окупованими територіями Херсонської області. Через це українська влада використала альтернативні рішення.

У Миколаєві відновили водопостачання
У Миколаєві відновили водопостачання / Фото телеграм Кирила Тимошенка

Насамперед Кабмін за сприяння Офісу Президента надав Миколаєву 56 мільйонів гривень на відновлення водопостачання. До того ж проводять водозабір із річки Південний Буг та Артезіанської свердловини. 14 свердловин вже забезпечують водою військові частини та лікарні. Сьогодні, 13 травня, воду почали подавати і в житлові будинки.

Якщо до повномасштабного вторгнення Росії місто отримувало 75 – 80 тисяч кубометрів води на добу, то зараз – 60 тисяч, і ситуація постійно покращується,
– додав Тимошенко.

У Миколаєві нарешті з’явилась питна вода: дивіться відео

Заступник керівника Офісу Президента України розповів, що воду додатково очищують. За його словами, вода прекрасна на смак.

Скуштував у Миколаєві воду, яку місцеві вимушено набирають на вулицях, бо водогін розбомбили росіяни. На смак як чистий героїзм та неминуча перемога,
– йдеться у його зверненні.

Питну воду можна вільно набрати на вулиці, також фасовану привозять до міста з інших областей – її наразі вдосталь.


Кабмін надав Миколаєву 56 мільйонів гривень на відновлення водопостачання / Фото телеграм Кирила Тимошенка


Кабмін надав Миколаєву 56 мільйонів гривень на відновлення водопостачання / Фото телеграм Кирила Тимошенка

Ситуація на Миколаївському напрямку: коротко

  • Як повідомили в ОК "Південь", на Миколаївському напрямку продовжуються серійні обстріли реактивними системами залпового вогню як наших позицій, так і промислової зони Миколаєва. Ворог продовжує руйнувати інфраструктуру та психологічно тиснути на мирне населення.
  • За словами керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнко, якщо росіяни вийдуть на адміністративні кордони Херсонщини, їхньою наступною ціллю стане Миколаїв. Однак для цього їм необхідні додаткові сили.
  • Станом на ранок 13 травня в лікарнях Миколаївщини перебувають 165 людей, які постраждали від обстрілів.

Варто знати – Генштаб ЗСУ про втрати ворога: деталі у відео