10 грудня близько 12 години ранку за місцевим часом Хав'єр Мілей офіційно став президентом Аргентини. Журналісти зафільмували його обійми із Зеленським.

Дивіться також Сигнал Росії: чому Зеленському важливо відвідати інавгурацію президента Аргентини

В Аргентини новий президент

Як повідомляють ЗМІ, під скандування "Свобода! Свобода!" Мілей склав президентську присягу за три хвилини до полудня. Вже колишній президент Аргентини Альберто Фернандес поклав на плечі Мілея президентський пояс, поплескавши його по плечу та сказавши кілька коротких слів, у той час, як прихильники Хав'єра скандували "Президенте! Президенте!".

О 11:15 Мілей прибув до конгресу Аргентини в кортежі під сильною охороною. Там він підписав Книгу пошани Конгресу.

Під своїм підписом Мілей написав "Хай живе свобода, чорт забирай!". Це було його головне гасло всієї кампанії, зазначають у медіа.

книга

Мілей розписався у Книзі пошани Конгресу / Фото Buenos Aires Herald

Зеленський привітав Хав'єра

На інавгурації був присутній президент Зеленський. Опісля церемонії він щиро привітав свого колегу.

Український лідер перекинувся словом з аргентинським: відео соцмережі

Це новий початок для Аргентини, і я бажаю Президенту Мілею та всьому аргентинському народу здивувати світ своїми успіхами. Я також упевнений, що двостороння співпраця між Україною та Аргентиною й надалі розширюватиметься,
– прокоментував урочистий захід Зеленський.

Нагадаємо, що президент України прибув до Буенос-Айреса близько другої години ночі за місцевим часом. На церемонію інавгурації Зеленський отримав запрошення від самого Мілея, коли телефонував йому, аби привітати із перемогою на виборах.

Зеленський на інавгурації / Фото соцмережі

Візит Зеленського до Аргентини: що відомо

  • Про те, що президент України полетить на інавгурацію Мілея, ЗМІ писали ще 7 грудня, зазначаючи, що на захід запросили й Путіна.
  • 9 грудня Зеленський підтвердив те, що планує відвідати Буенос-Айрес.
  • По дорозі до Аргентини глава держави зустрівся із прем'єром Республіки Кабо-Верде.
  • Вже перебуваючи в Буенос-Айресі, Зеленський провів зустрічі із низкою лідерів Південної Америки – президентами Парагваю, Уругваю та Еквадору. Усіх трьох український лідер закликав підтримати формулу миру та запросив у гості. Крім того, Зеленський обговорив ситуацію на фронті із Макроном у телефонній розмові.