Таку думку 24 Каналу висловив політолог Ігор Рейтерович, зауваживши, що комунікація з ними дуже важлива. Він додав, що нині Україна спілкується лише з Бразилією та Чилі. Зазначимо, що також на інавгурацію запросили Владіміра Путіна.

До теми Рок-зірка з бензопилою, що підтримує Україну: хто такий Хав'єр Мілей, який очолить Аргентину

"У всьому іншому – це мінімальне спілкування, а регіон величезний. Регіон, який має велике представництво в ООН", – сказав Рейтерович.

Росія тим часом намагається працювати у цьому регіоні та засилає туди дипломатів. Усе, аби змінити ситуацію на свою користь та здобути голоси підтримки.

Аргентина – одна з найбільших країн Латинської Америки. Вона має дуже значний потенціал, зокрема, щодо ведення міжнародних відносин. Країна-агресорка націлюється на Аргентину, аби та вступила в БРІКС. Тим часом новообраний президент країни проти вступу до союзу.

Чому Зеленський їде на інавгурацію президента Аргентини: дивіться відео

Це – не просто візит вдячності. Це, першочергово, спроба вийти на новий для нас політичний, дипломатичний ринок і спробувати почати "грати" принаймні на рівних з Росією,
– переконаний політолог.

Подібне в України, за словами Рейтеровича, відбувалося з Африкою та Арабським світом. Ці напрямки українська держава ігнорувала багато років. А Росія цього не робила.

Мета України

Нині країна-агресорка намагається формувати певну коаліцію. Якщо країни не голосуватимуть проти неї – це вже буде "великим успіхом" для росіян. Саме тому Україні треба намагатися перехоплювати ініціативу. Зокрема, на цьому континенті передавати певні сигнали світу та Росії.

"Обраний президент Аргентини прямо сказав, що Росія – країна-агресорка. "Ні в який БРІКС ми вступати не будемо". Він з Україною – приходив з українським прапором. Треба налагодити відносини", – сказав Ігор Рейтерович.

У найближчий рік до Аргентини може бути серйозно прикуто увагу. Тому, якщо там у позитивному контексті фігуруватиме Україна, це буде лише на користь.

Що відомо про нового очільника Аргентини

  • Новим президентом Аргентини обрали Хав'єра Мілея. У своїй передвиборчій кампанії він обіцяв радикальні зміни. Усе, аби виправити десятиліття неефективної політики. Нині в країні, зокрема, один із найшвидших у світі рівнів інфляції.
  • Мілей раніше заявляв, що проти відносин із Китаєм, Бразилією та Росією. Мовляв, усе через розбіжності в політиці.
  • Новообраний президент країни підтримує Україну. Він запропонував Володимиру Зеленському провести в Аргентині конференцію щодо досягнення миру в українській державі. Президент України запросив Аргентину продовжити участь в імплементації "формули миру". А також запросив Хав'єра Мілея до України.