На цьому на своїй сторінці у мережі Х наголосила майбутня очільниця МЗС Аргентини Діана Мондіно. Її заява лаконічна і водночас дуже чітка.

Читайте також Не поїде туди, де є загроза влучання HIMARS: коли Путін випускає свого двійника

Аргентини не буде у БРІКС

Майбутня пані міністр закордонних справ Аргентини Діана Мондіно своїм постом підтвердила, що це – остаточне рішення новообраного уряду. Його призначив президент Хав'єр Мілей, котрий буквально нещодавно очолив країну.

Ми не увійдемо до БРІКС,
– написала вона.

У БРІКС планували, що з 1 січня 2024 року Аргентина поповнить союз. Зауважимо, що запрошення також отримали Єгипет, Іран, ОАЕ, Саудівська Аравія та Ефіопія. Його зробили під час саміту групи у серпні 2023 року, який проходив у Південній Африці.

Власне, в Аргентині, під час президентських виборів, які відбулися понад тиждень тому, перемогу здобув Хав'єр Мілей. Цей правий політик проти того, щоб країна долучилася до БРІКС. А Діана Мондіно, своєю чергою, заявляла, що у вступі до цього союзу вона не бачить жодних переваг.

Мілей зробив пропозицію Зеленському

Зауважимо, що відразу ж після перемоги у президентських виборах, Хав'єр Мілей зробив пропозицію Зеленському провести мирну конференцію в Аргентині. Заступник директора аналітичного центру "Політика" Артем Бронжуков висловив здивування з цього приводу.

Мені трохи дивно чути такі заяви від новообраного президента Аргентини, зважаючи на те, що в аргентинській історії 9 разів оголошували дефолт. Президенту краще сфокусуватись на власній державі,
зазначив Артем Бронжуков.

Якщо ж Аргентина прагнутиме допомогти нам зброєю або фінансами, Україна завжди буде вдячна за це. Втім, якщо мовитиметься про нав'язування рішення щодо мирних переговорів, то це недоречно.