Про імовірне призначення Долеско повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на власні джерела.

До слова Хто стане новим міністром енергетики: ЗМІ назвали кандидатів

Хто така Світлана Долеско

Світлана Долеско – очільниця центру української культури і мистецтва, який вона сама ж і заснувала ще у 2005 році.

Як про це повідомляє сам Цент української культури, його діяльність спрямована на відродження давніх українських звичаїв та обрядів, а також відновлення і збереження техніки й культури вишивання, ткацтва, розпису та інших видів декоративно-прикладного мистецтва.

Крім захоплення українськими культурою і мистецтвом, у Світлани Долеско і доволі радикальне ставлення до української мови. Ось, наприклад, її цитата:

"Какой же у вас красивый язык", – цю фразу чую майже щодня, і щораз вона мене дивує. У мене красивий не лише язик, а й вуха, руки і всі інші частини мови.

Крім того, Долеско разом з Катериною Атякшевою є бенефіціарною власницею ТОВ "Докас". Саме ця компанія фігурувала у справі про скандальне будівництво під Софією Київською.

Справа у тім, що у 2007 році Київрада ухвалила рішення про здачу в оренду ТОВ "Докас" на 5 років ділянки площею 0,23 гектара в буферній зоні Святої Софії під будівництво житлового будинку з підземним паркінгом.

У цій зоні будівництво заборонене, тож Київрада договір не підписала. З 2007 року "Докас" судився з Київрадою і в липні 2019 виграв суд, а договір визнали як укладений.

Важливо Ємцю шукають заміну – головою МОЗ може стати Максим Степанов

Ще один скандал пов'язаний з підконтрольною Центру української культури і мистецтва компанії "Київсоцпроєкт". У 2016 році компанія намагалася за 2 мільйони доларів перепродати ділянку, на якій було незавершене будівництво лікарні.

Мовиться про республіканську клінічну лікарню, у будівництво якої держава вклала 278 мільйонів гривень (у 2007, коли і відбувалося будівництво, близько 55 мільйонів доларів).

Ще раз: лікарню, у яку держава вклала 55 мільйонів доларів, хотіла перепродати приватна компанія за 2 мільйони доларів.

У лікарню інвестувала компанія "Укргазпром", яка була попередницею "Нафтогазу". Втім через дії "Київспроцпроєкту" "Нафтогаз" втратив право вимагати цей актив.

Сама ж компанія ВАТ "Діалір", яка здійснювала будівництво лікарні, штучно була доведена до банкрутсва. В останньому брали участь чоловік Долеско Анатолій і його бізнес-партнер Олександр Камурзає, який очолював комітет кридеторів компанії.

Світлана Долеско
Імовірна міністерка культури Світлана Долеско / фото з її фейсбуку