У Міноборони зауважили, що Лієв проходив перевірки перед вступом на посаду. Сам Лієв інформацію про російський паспорт спростував.

Читайте також Посадовець Міноборони Лієв, який начебто "закликав почути Крим", звільнився

Що відомо про заяву Міноборони

На етапі працевлаштування до Міністерства та протягом роботи в оборонному відомстві Олександр Лієв проходив відповідні перевірки, обов'язкові при вступі на посаду держслужбовця,
– заявили в Міноборони.

Ба більше, там пояснили, що Службі безпеки України в порядку, який діє під час особливого періоду, надавались відповідні матеріали з питання доступу до державної таємниці.

"Жодних заперечень від СБУ отримано не було. Будь-яких фактів, які б підтверджували наявність в Олександра Лієва іншого громадянства, крім українського, до Міноборони не надавалося", – заявили в міністерстві.

Там також підтвердили, що після появи у ЗМІ заяв, які стосувалися попередньої діяльності Лієва та його заяв періоду 2014 року, то за ініціативою експосадовця, в листопаді 2022 року міністр оборони України звернувся до СБУ з проханням провести додаткове психофізіологічне дослідження посадовця з застосуванням поліграфу.

Що відомо про скандал щодо Лієва

  • Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін пригадав, що Олександр Лієв був міністром курортів і туризму в Криму за президента-втікача Віктора Януковича.
  • Також Шабунін пригадав слова з інтерв'ю Лієва, де він нібито закликав "почути Крим". Також сказав, що "тут немає ворогів", а потім вільно зайшов "в приміщення уряду Криму, який на той час вже контролювався російськими військовими".
  • Проте сам Лієв відповів на ці звинувачення та сказав, що в тому коментарі говорив "про необхідність збільшення повноважень АРК і підкреслював, що саме у складі України".
  • 2 лютого Олександр Лієв написав заяву на звільнення з посади виконувача обов'язків голови департаменту військово-технічної політики Міноборони за власним бажанням. Детальніше про Лієва читайте тут.