Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Він пояснив, що Mirage 2000 – гарні літаки-бомбардувальники, які виконують роботу по землі, можуть нести ракети "повітря – земля", а також працювати як штурмовики.

Дивіться також Змінять хід війни: основні характеристики F-16 і позиція Заходу щодо передачі літаків Україні

Всі хвалять ці літаки

Світан підкреслив, що ці літаки дуже ефективні саме для підтримки наземних військ.

Він має 9 точок підвіски, 4-кратно дубльовану систему керування. Це надійний, перевірений літак. Він випущений у 1984 році, і вже 40 років виконує завдання,
– зауважив він.

Французи побудували понад 600 одиниць різних модифікацій Mirage, і вони розійшлися по світу. До 10 країн мають від 10 до 60 таких літаків.

"І всі їх хвалять", – наголосив льотчик-інструктор.

Роман Світан про переваги літаків Mirage 2000: дивіться відео

Однак F-16 кращий

За його словами, 40 літаків для нас намагається закупити Франція. Це буде розширена авіабригада – 3 ескадрильї. В ескадрильї – 12 літаків і плюс ланка керування – 4 літаки.

Ця бригада може створити фурор під час контрнаступу. Адже те, на що спроможний Mirage як бомбардувальник та штурмовик, жодний старий радянський літак не зможе зробити,
– підкреслив експерт.

Він зауважив, що Mirage може виконувати перехоплення, повітряні бої, може сам себе прикрити як винищувач і перехоплювач, хоч і ракетами невеликої дальності. Проте йому не потрібно прикриття винищувачів з повітря.

"Mirage – це гарний хід для нас. Хоча оптимальний варіант для України – винищувач F-16. Про це не потрібно забувати", – відзначив Роман Світан.

Що відомо про отримання Україною Mirage 2000

  • На початку березня міністр оборони Франції Себастьєн Лекорно заявив, що його країна може передати Україні винищувачі Mirage 2000. Він додав, що перемовини з Києвом щодо цього питання тривають.
  • Франсуа Лекорно сказав, що труднощі з доставленням літаків пов'язані з логістикою, навчанням та можливостями технічного обслуговування.
  • Французьке ЗМІ Le Figaro 22 березня запевнило, що уже понад місяць українські пілоти у Франції проходять навчання на винищувачах Mirage 2000. Проте цю інформацію спростував речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він зауважив, що у Франції уже проходила підготовка авіанавідників і курси виживання для авіаторів. Однак "мова про навчання льотного складу зараз не йде".