Як виявилось, президент України Володимир Зеленський привітав ініціативу ПАР щодо "мирного плану". Нагадаємо, що лідер Південної Африки Сиріл Рамафоса у березні 2022 року вперше оголосив, що його уряд попросили "зіграти роль посередника" у російсько-українській війні.

Зверніть увагу Україна погодилась прийняти мирну місію африканських лідерів: що в ОП кажуть про ініціативу

Як у Зеленського відреагували на "мирний план" ПАР

Прессекретар президента Сергій Никифоров підтвердив, що 13 травня президент ПАР Сиріл Рамафоса справді інформував Зеленського про намір приїхати до України у складі місії від кількох африканських країн.

Таким чином, український лідер готовий прийняти місію ПАР та вислухати їхні пропозиції.

Зеленський готовий прийняти високих гостей в Україні, вислухати їхні пропозиції, розповісти про українську "формулу миру" та запросити приєднатися до її реалізації,
– розповів Никифоров.

Що цьому передувало

  • Президента ПАР повідомляв, що перед візитом делегації він зателефонував 12 травня Путіну, а 13 – Володимиру Зеленському. Водночас обидва лідери погодилися прийняти делегацію.
  • Сиріл Рамафоса розповів, що африканські країни запропонували нову ініціативу, щоб допомогти покласти край російській війні. До того ж участь у посередницьких зусиллях братимуть Замбія, Сенегал, Республіка Конго, Уганда, Єгипет та Південна Африка.
  • Президент ПАР наголосив, що війна, яку розв'язала Росія проти України, вплинула на життя багатьох африканців щодо продовольчої безпеки, оскільки зросли ціни на добрива, зернові культури, паливо тощо.
  • До речі, про телефонну розмову з лідером ПАР Сирілом Рамафосою Зеленський повідомив 13 травня. Він підтвердив, що лідери говорили про формулу миру, справедливість, а також про те, що "наш світ має бути обʼєднаний правилами міжнародного права".