Глава держави зазначив, що сьогодні він перебуває у Римі, повідомляє 24 Канал. За його словами, як завжди з такими візитами, є результат – сьогодні Україна стала міцнішою.

Цікаво Перші важливі кроки будуть незабаром, – Зеленський про контрнаступ

Зеленський розповів про візит до Італії

Глава держави розповів, що сьогодні зустрівся з президентом Італії та Головою Ради міністрів.

Почув, що Італія продовжить підтримку України – настільки, наскільки потрібно, щоб нам вистояти й захистити своїх людей, свою територію. Погоджуємо з Джорджею, пані прем'єр-міністром, наші нові спільні оборонні кроки,
– зауважив президент.

За його словами, є хороші речі, які Україна та Італія зроблять разом для захисту неба та оборони на землі.

"Домовилися про зброю та ППО. Як Джорджа правильно сказала, коли ми в Україні захищаємо свободу й наше життя від російських бомб і ракет, від терору, ми віддаляємо війну від решти Європи", – заявив Зеленський.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Зауважте Залужний зізнався, що Україна втратила багато кадрових командирів

Росіяни вбили ще одну дитину

Президент розповів, що сьогодні російські вбивці забрали життя ще однієї української дитини – дівчини, якій не було й 16 років.

Її звали Надія… Загинув також чоловік, 64 роки йому було. Просто звичайні люди зі звичайного міста Костянтинівка на Донбасі… Мої співчуття їхнім рідним і близьким! Це був російський удар реактивної артилерії. Просто по вулицях – по будинках, магазинах, по аптеці й складу,
– зауважив Зеленський.

За його словами, саме так воює Росія – артилерією проти звичайних вулиць, проти будь-яких людей – дітей чи дорослих, чоловіків чи жінок.

"І це можна зупинити лише сильною зброєю, якою наші воїни можуть вигнати зло агресії. Вигнати, щоб Кремль не зміг поширити агресію й на інші народи Європи", – зазначив український лідер.

Він додав, що сьогодні мав честь особисто подякувати Риму, усій Італії, Джорджі Мелоні та кожному й кожній в італійському політичному класі, хто чесно відповідає на наявну загрозу всьому європейському способу життя.

Варто прочитати Активні наступальні дії на Бахмутському напрямку, знищення ЗРК і станцій РЕБ: головне з Генштабу

Зеленський зустрівся з Папою Римським

Також президент зустрівся з Папою Римським Франциском. За його словами, це була розмова, яка справді може вплинути на історію та допомогти зупинити зло агресії.

Я розказав про злочини, які скоїли російські окупанти проти наших людей, про депортацію українських дітей. Невідома навіть точна кількість, скількох дітей Росія вкрала з України й ховає від рідних, від України десь там на чужині. Попросив Його Святість допомогти повернути наших дітей додому, в Україну,
– зауважив український лідер.

Глава держави розказав понтифіку й про інші пункти української формули миру, окрім повернення всіх депортованих і полонених.

"І вірю, що воля та щирість Його Святості можуть наблизити реалізацію нашої формули миру, можуть наблизити справедливий, чесний мир", – зазначив глава держави.

До теми Зеленський зустрівся з Папою Римським у Ватикані та зробив йому багатозначний подарунок

Італія підтримує українську формулу миру

Увечері з Рима Зеленський поговорив із президентом Південно-Африканської Республіки. Зокрема, під час розмови торкнулися формули миру, справедливості й того, що світ має бути об'єднаний правилами міжнародного права.

Кожен, хто допомагатиме агресору зброєю, буде співучасником з усіма наслідками. Закликав пана Президента долучитися разом з іншими країнами світу, всіх континентів, Африки до спільної роботи для реалізації нашої формули миру,
– наголосив глава держави.

За його словами, Італія сьогодні абсолютно чітко підтримала всі пункти української формули миру.

"Я дякую вам за це. Є сьогодні й Спільна декларація з Італією. Всі важливі речі: Євросоюз – Італія підтримала початок переговорів у 23-му році, правильні та вчасні сигнали щодо НАТО", – зауважив президент.

Він додав, що особливо вдячний усім тим людям, які були на вулицях Рима з українськими прапорами та зустрічали українську делегацію з відкритим серцем і щирою доброю емоцією.

"Італія завжди має бути на боці добра, щоб добро залишалося у Європі! Viva Italia! Слава нашим воїнам! Дякую нашим Повітряним силам і всім бійцям ППО інших видів і родів військ! Слава Україні!" – підсумував Зеленський.