Відповідну заяву зробила Голова Ради Федерації Валентина Матвієнко, передає ТАСС.

"Жодної логіки в цій пропозиції (щодо введення миротворчого контингенту на кордону України та Росії – "24") я не бачу", – підкреслила вона.

Читайте також: До чого може призвести миротворча місія ООН: думка експерта

За її словами у пропозиції Путіна йшлося про те, що миротворці на Донбасі є потрібними, аби "забезпечити безпеку ОБСЄ, тому що у ОБСЄ немає можливості зі зброєю охороняти тих співробітників, які беруть участь в цій місії".

"І сенс був у тому, щоб ввести миротворців на лінії зіткнення тільки після відведення важких і інших озброєнь, щоб припинити збройне протистояння та забезпечити безпеку співробітників ОБСЄ. Якщо співробітники ОБСЄ будуть не тільки на лінії зіткнення (а вони їздять всією територією території), то, звичанйо, миротворці будуть супроводжувати їх на всій території, але супроводжувати, забезпечуючи безпеку. Іншого сенсу в цих миротворців немає", – вважає спікер Радив Федерації.

Відтак, "подруга Путіна" робить висновок, що це "спонукатиме обидві сторони розвести озброєння, відвести його на безпечну відстань, щоб не було загибелі людей і збройного протистояння, і далі забезпечувати безпеку співробітників ОБСЄ".

"А якщо хтось починає вже диктувати якісь інші умови, то вони не розуміють, що відбувається в зоні конфлікту. Там є українська сторона, але є і сторона Донецька та Луганська, які також мають право голосу, мають свою позицію та думку. А ті, хто хотів би оточити жителів самопроголошених республік Донбасу колючим дротом і знищити просто цих людей, я думаю, цей задум ні у кого не пройде", – додала Матвієнко.

Нагадаємо, 22 серпня Президент України Петро Порошенко заявив, що на Генасамблеї ООН у вересні в Нью-Йорку він презентуватиме ідею введення миротворців на Донбас.

Вже 5 вересня господар Кремля Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак він висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".

Згодом, російський лідер у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель все ж пішов на "поступки", погодившись на розміщення "блакитних касок" ООН не тільки на лінії зіткнення, але й в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки.