Про це він розповів німецькому виданню Sueddeutsche Zeitung.

Колишній "депутат" так званої "ДНР", який попросив не називати його ім'я, заявив, що насправді ватажки в Донецьку і Луганську не мають жодної влади і виконують накази з Москви. Сам колишній "депутат"-сепаратист розповів, що втік з Донбасу восени 2014 року.

Донецька і Луганська народні республіки від початку і до кінця були проектом Кремля по дестабілізації України. Ми ж, місцеві, були лише маріонетками, які озвучували потрібні речі,
— розповів він.

Терорист також зізнався, що Москва фінансово підтримувала так звані "ДНР" та "ЛНР". Співрозмовник видання зізнався, що сам був прихильником об'єднання Росії, України та Білорусі в єдину країну, тому підтримував сепаратизм в Донбасі. Але коли керівні посади в "ДНР" та "ЛНР" зайняли російські військові та агенти, він розчарувався в ідеї створення нових республік. Зокрема, йому не сподобалося, що на чолі бойовиків став офіцер ГРУ Росії Ігор Гіркін, а на чолі політичного крила терористів став російський громадянин Олександр Бородай.

Колишній сепаратист додав, що Кремль останнім часом призначає на "публічні посади" місцевих вихідців, аби створити ілюзію, що нібито це місцеві мешканці воюють і приймають рішення. Але, за його словами, насправді всі ключові пости в ієрархії бойовиків займають росіяни.

Тим часом філіал неонацистської організації "Русское национальное единство" у Білорусі закликає їхати на схід України і захищати російськомовних.