Митрополит УПЦ МП Тульчинський і Брацлавський Іонафан – в миру Анатолій Єлецьких, – у якого проводили обшуки і якому оголосили кілька підозр, потрапив до лікарні.

Варте уваги СБУ взялася за російських агентів в УПЦ МП: які перспективи та до чого може вдатися Кремль

Священнослужитель підтримував політику Кремля

У повідомленні йдеться, що 28 листопада медичне обстеження кардіологів Київської лікарні імені Амосова виявило у митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана "обширні зміни коронарних судин серця, небезпечні для здоров'я і життя архіпастиря".

Зазначають, що на 29 листопада в Іонафана запланована операція "на відкритому серці для повної заміни уражених судин".

Що відомо про обшуки СБУ

  • 11 жовтня СБУ провела обшуки в митрополита Іонафана. Наступного дня правоохоронці підтвердили викриття керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині Іонафана, який виправдовував агресію Росії і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян.
  • У листопаді стало відомо, що за матеріалами СБУ вінницькому митрополиту УПЦ МП Іонафану оголосили підозру в розпалюванні релігійної ворожнечі.
  • Слідство встановило, що навіть після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну священнослужитель підтримував політику Кремля та схвалював дії Москви.
  • Митрополит на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі.
  • У такий спосіб митрополит отримав повідомлення про підозру за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

До слова – Шейтельман сказав, що буде з УПЦ МП після обшуків: дивіться відео