Яким чином це можна зробити, читайте далі в матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Новий закон про мобілізацію набуває чинності: що змінюється для українців з 18 травня

Як можна оновити свої дані військовозобов'язаним

Відповідно до нового закону, призовний вік в Україні з 27 знижується до 25 років.

Крім того, протягом 60 днів з дня набуття чинності законом, тобто з 18 травня, всі військовозобов'язані повинні оновити свої дані. Це можна буде зробити за допомогою декількох способів:

  • у ТЦК, які тепер працюють у цілодобовому режимі;
  • через ЦНАП;
  • в електронному кабінеті або через застосунок Резерв+, де з 18 червня буде доступний QR-код, який можуть відсканувати представники уповноважених органів для перевірки даних.

Крім цього, військовозобов'язані повинні повідомляти ТЦК щодо зміни місця свого проживання.

Зазначимо, що від військового обліку звільнені ті, хто відбуває покарання та до кого застосовані примусові медичні заходи.

Водночас закон передбачає військовий облік для жінок з медичною та фармацевтичною освітою, які придатні до служби за віком та станом здоров'я. Вони можуть бути призвані у довільному порядку. Водночас для жінок, які мають спеціальність, споріднену з військово-обліковою, військовий облік є добровільним.

Зокрема, новий закон зобов'язує МСЕК протягом 7 днів повідомляти ТЦК про визнання особами з інвалідністю або зміну групи інвалідності призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних уже доступний для завантаження: основне

  • Міністерство оборони України вночі 18 травня запустило мобільний застосунок – Резерв+. Він повинен допомогти військовозобов'язаним, призовникам та резервістам оновити свої облікові дані ТЦК.
  • Запуск застосунку відбувся після того, як набрав чинності новий закон про мобілізацію. Тож тепер всі українські чоловіки віком від 18 до 60 років до 16 липня включно повинні оновити свої облікові дані.
  • Радник міністра оборони України Кирило Тимошенко у своєму телеграм-каналі близько 00:52 написав, що застосунок Резерв+ уже запустили. Тож він вже доступний для завантаження.
  • Наразі Резерв+ доступний для завантаження для IOS з App Store, а також для Android з Google Play Market.