Міністр охорони здоров'я розробив новий законопроєкт, який має прибрати поняття "інвалідність". Замість традиційного підходу, який базувався на цьому понятті, новий підхід спрямований на оцінку втрати функціональності.

Дивіться також Як військовому виїхати під час відпустки за кордон: детальне роз'яснення юристів

Мобілізація осіб з інвалідністю

Юрист Ростислав Кравець пояснює, згідно з чинним законодавством осіб з інвалідністю заборонено мобілізувати. При цьому не має значення, перша, друга чи третя група інвалідності.

Однак юрист прогнозує, що на відповідну норму в законодавстві може вплинути розробка міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка. Він пропонує замінити поняття "інвалідність" на "втрата функціональності". Він підозрює, що нова норма може призвести до того, що інвалідності скасувати повністю, а всіх змусити заново пройти відповідні медкомісії.

Введуть якийсь відсоток втрати функціональності, відповідно до якого осіб можна буде мобілізувати. Підозрюю, що саме це готується,
– припустив Кравець.

В Україні скасовують стокову службу

Рустем Умєров підписав указ про затвердження військової кадрової політики Міноборони до 2028 року. Головна мета рішення полягає у гарантованому задоволенні потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни з Росією, а також у інтеграції з євроатлантичним безпековим простором, взаємосумісності ЗСУ з арміями держав-членів НАТО.

Перш за все, новий указ передбачає скасування строкової служби. Її замінять інтенсивною військовим вишкілом громадян призовного віку, або ж службою за контрактом для охочих. Також передбачається система рекрутингу ЗСУ професійним і вмотивованим особовим складом.

Також указ передбачає удосконалення електронного військового обліку, нова культура взаємодії, рівні права, нова система забезпечення військовослужбовців коштами та житлом, а такоє ряд інших змін.