Про це 24 Каналу повідомила голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова, яка зазначила, що жінки охочіше погоджуються йти на фронт, адже перебувають під впливом пропаганди.

Читайте також Путін ухилився від питання про мобілізацію у Росії й нафантазував про 270 тисяч "добровольців"

Обов'язково обдурять

Вона розповіла про 3 випадки масового вербування жінок з колоній на фронт:

  • 50 осіб в місті Сніжне в окупованій Донецькій області. Про це повідомив Генштаб ЗСУ;
  • 100 жінок на Півдні Росії завербували на фронт. Про них розповідали російські ув'язнені, які воювали та потрапили в полон. За їхніми словами жінки перебували в окремому підрозділі "Вовчиці", також вони говорили про жінок-снайперів;
  • 30 людей також забрали в Липецькі області з жіночої колонії.

Також нещодавно в жіночій колонії в Сабліно Ленінградської області вербувальники міноборони Росії пропонували жінкам 170 тисяч рублів на місяць, це 1700 євро та різні вакансії, зокрема снайперів. Якщо це міноборони, то обов'язково обдурять, і жінки підуть на штурми українських укріплень,
– підкреслила голова благодійного фонду "Русь сидящая".

Ольга Романова про вербування на фронт ув'язнених російських жінок: дивіться відео

Дуже погано з логікою

Російському міноборони значно простіше "заохочувати" воювати саме ув'язнених жінок, ніж чоловіків.

В чоловічих колоніях гроші – на останньому місці. Чоловіки мають телефони та інтернет, вони обізнані з того, що відбуваються в Росії й пропаганда на них не впливає.

У них перша мотивація – почуття чоловічого братерства, і їм перши раз в житті сказали, що вони комусь потрібні, а саме на фронті. І чоловіки заради цього йдуть воювати,
– наголосила Романова.

Водночас в жіночих колоніях ситуація принципово відрізняється. Зокрема ув'язнені не мають мобільних телефонів, вони дізнаються про те, що відбувається у світі з телевізора.

Жінки в колоніях дуже зомбовані та реально хочуть віддати свої життя за ідеали, які їм нав'язані російською пропагандою. У них дуже погано з логікою,
– зазначила вона.

Також Ольга Романова наголосила, що не варто очікувати у найближчому майбутньому, що в Росії збунтуються ув'язнені проти влади.

"Росія "вагітна" революцією, але термін ще досить малий. Проте бунт, якщо він відбудеться, закінчиться дуже великою кров'ю середині країни та громадянською війною. І в цьому візьмуть участь зокрема й ув'язнені", – впевнена голова благодійного фонду "Русь сидящая".

До теми Чи оголосить Путін мобілізацію вже восени 2023: що кажуть у ГУР

Більше про вербування ув'язнених жінок в Росії

  • На початку року окупанти протягом тижня завербували на фронт приблизно 50 жінок з виправної колонії міста Сніжне в Донецької області. Вони відправились на територію Росії для проходження підготування.
  • Також військовий експерт Юрій Федоров припустив, що росіянам вдасться залучити до лав російської армії кілька тисяч жінок з колонії.
  • Переважна більшість з них піде воювати, а решту спрямують на підтримку й забезпечення військових. За його словами, насправді існує "багато військово-облікових професій, які можуть виконувати жінки, зокрема без освіти".