Голова Національної поліції України Іван Вигівський розповів, чи будуть "поквартирні обходи". За його словами, таке поняття на законодавчому рівні не визначено.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Будуть встановлювати місцеперебування

Він наголосив, що поліцейські будуть діяти в межах та способах, визначених Конституцією та законами України. Зокрема, це передбачає встановлення та затримання осіб, які вчинили те чи інше правопорушення.

Тому у разі встановлення причетності особи до вчинення правопорушення поліцейськими можуть вживатися заходи щодо встановлення місцеперебування цієї особи, її затримання та доставлення у відповідні органи.

І якщо особа в розшуку, то поліція має право прийти і за адресою проживання,
– сказав Вигівський.

Чи відправлятимуть до ТЦК громадян, які перебувають у розшуку

  • Якщо правоохоронець з'ясує, що військовозобов'язаний перебуває у розшуку, він направить його до військкомату. Про це розповів голова Національної поліції Іван Вигівський у новому інтерв'ю.
  • Голова Нацполіції також відповів, чи може поліціянт застосовувати силу, якщо чоловік, зупинений для перевірки документів, наприклад, тікає. За його словами, відповідно до закону України "Про Національну поліцію" правоохоронець уповноважений застосовувати заходи примусу.
  • Вид та межі застосування таких заходів залежать виключно від обсягу протиправних дій особи.

Зауважмо, 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію – він передбачає посилення мобілізаційних заходів в Україні. Мовиться, серед іншого, про зміни у процедурах призову, обліку даних, про посилення відповідальності за ухилення від військової служби. А також закон передбачає, що всі військовозобов'язані повинні оновити свої дані в ТЦК, ЦНАП або онлайн у додатку Резерв+. Докладно про всі зміни читайте у матеріалі 24 Каналу за цим посиланням.

До слова, щоб оновити дані онлайн, можна завантажити застосунок Резерв+ з App Store чи Google Play Market, авторизуватися через банк, і тоді підтвердити номер мобільного телефону, поточну адресу та електронну пошту. Це наразі все, що потрібно вводити в додатку, надалі його функціонал обіцяють розширити.