Майор ЗСУ Олександр Мельничук розповів в Управлінні стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ (СтратКому ЗСУ), що не варто відкидати фактор чуток. Окрім того, військовий пригадав, що за останній час сформовано три бригади.

Читайте також Чи можуть заброньовані працівники виїжджати за кордон: пояснення юриста

Чому повісток в Україні стало більше

Ми всі радіємо тому, що колективний Захід постачає нам нові зразки озброєння. Зараз – танки. Говоримо про літаки, засоби ППО, різні інші. Відповідно, треба навчати людей, які на них будуть виконувати бойові завдання,
– заявив Олександр Мельник.

Також він запевнив, що:

  • поки одні воюють, інші – мають готуватись на техніці;
  • країни ЄС розширюють можливості для підготовки українці – тобто збільшується кількість особового складу, який вони готові підготувати.

Майор визнав, що втрати дійсно є, адже йде жорстока війна. Проте Олександр Мельник запевнив, що є багато інших об'єктивних причин для продовження мобілізації та комплектування.

Сержант ЗСУ Інна Лаіна розповіла, що навчання тривають місяцями: "Ми не можемо відірвати людей з фронту… Потрібні нові люди".

Мобілізація в Україні: коротко

  • Мобілізація в Україні не припинялась з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На початку 2023 року почастішало вручення повісток на вулиці.
  • Майор ЗСУ Олександр Мельничук пояснив, що зазвичай військовозобов'язаним вручають не повістки, а повідомлення. Це так зване запрошення до військкомату для того, щоб актуалізувати дані, пройти медичну комісію. І це не значить, що військовозобов'язаного миттєво відправлять на фронт.
  • Окрім того, почастішали випадки, коли приходять повістки чоловікам, які перебувають за кордоном. За словами юристки Надії Грищенко, ніхто окрім самої людини отримати повістку не зможе. Тобто, якщо військовозобов'язаний перебуває за кордоном, – повістку він не отримає.
  • Ба більше, у закордонних дипломатичних установах не вручають повістки. Хоча Росія поширювала фейки про нібито "вручення повісток" українцям у Польщі.