Нагадаємо, що 18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію. Що в ньому прописано та як працюватиме ухвалений законопроєкт, – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Оновлення даних у ТЦК з 18 травня: чи одразу дають направлення на ВЛК

Що розповіли в Міноборони

Оскільки сьогодні набуває чинності оновлений Закон про мобілізацію, це означає, що всі військовозобов'язані віком 18–60 років протягом 60 днів – до 16 липня включно – повинні оновити свої облікові дані. Зокрема, мобільний телефон, фактичне місце проживання та e-mail (за наявності).

У Міністерстві оборони повідомили, що під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде. Воно може бути виписане в разі потреби згодом.

Оновити дані можна будь-яким із декількох способів:

Онлайн – через застосунок "Резерв+". Цей застосунок дає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації в реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов'язкової процедури оновлення особистих даних.

Після оновлення даних у застосунку можна буде побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

Також оновити дані можна офлайн у ТЦК або ЦНАПах, які діють по всій країні. У відомстві наголосили, що, якщо людина буде оновлювати дані через ТЦК, окрім самого витягу з реєстру, вона також отримає відповідну відмітку у військовий квиток.

QR-код: навіщо він

У Міноборони зазначали, що з 18 червня в застосунку "Резерв+" також з'явиться QR-код, відсканувавши який відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про ваш статус як військовозобов'язаного, призовника або резервіста.

Застосунок "Резерв+" для військовозобов'язаних уже доступний для завантаження: що варто знати

  • Міністерство оборони України вночі 18 травня запустило мобільний застосунок "Резерв+". Він має допомогти військовозобов'язаним, призовникам та резервістам оновити свої облікові дані в ТЦК.
  • Запуск застосунку відбувся після того, як набрав чинності новий закон про мобілізацію.
  • Радник міністра оборони України Кирило Тимошенко у своєму телеграм-каналі близько 00:52 написав, що застосунок "Резерв+" уже запустили. Тож він уже доступний для завантаження.
  • Сьогодні "Резерв+" доступний для завантаження для IOS з App Store, а також для Android з Google Play Market.