Керівниця пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк висловилася щодо роздачі повісток у громадських місцях. Вона не виключила, що військовозобов'язані чоловіки можуть отримати запрошення до ТЦК та СП й під час відвідування пляжів.

Читайте також Повістки прийшли військовослужбовцям: у тернопільському ТЦК пояснили, як так сталося

Роздача повісток у місцях відпочинку

Речниця ОК "Південь" заявила, що військовозобов'язаним чоловікам можуть видавати повістки на пляжах, адже вони вважаються громадськими місцями. А закон допускає вручення повісток у будь-яких місцях.

Тобто громадські місця всі відкриті для загального відвідування, можуть бути такими, де може проводитись оповіщення громадян. Абсолютно не виключено, що і там (на пляжах – 24 Канал) також,
– додала вона.

Повістка як спосіб покарання

Гуменюк зазначила, що видача повісток на пляжах не є покаранням. Як пояснила речниця ОК "Південь", оповіщення відбувається у тих місцях, де перебувають військовозобов'язані громадяни України.

Більше інформації про повістки

  • Виклик до ТЦК та СП ще не означає, що людина одразу опиниться на фронті. Насправді існує 4 види повісток.
  • Повістки можна вручати за місцем проживання, на роботі, вулиці чи блокпостах. Однак уповноважені особи мають передавати їх військовозобов'язаним особисто. Той, хто її отримує, має поставити підпис.
  • Адвокат Владислав Юрчак у розмові з 24 Каналом заявив, що роздавати повістки за кордоном не можна. Як пояснив юрист, консульські установи не можуть цього робити без отримання відповідних повноважень.