Військовозобов'язаним вручатимуть повістки трьох видів. Про зміни, які нас очікують у мобілізації у листопаді, можна прочитати у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Мобілізація у листопаді: чи мають право на відстрочку ті, хто перебувають в "академці"

Види повісток

Військовозобов'язаним будуть вручати три види повісток. Зокрема, мовиться про:

  • повістки для уточнення даних;
  • повістки на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК);
  • мобілізаційне розпорядження.

Внаслідок того, що деякі ТЦК зловили на фіктивному виключенні військовозобов'язаних зі списків, то вони можуть отримати повістку для повторного проходження ВЛК. Якщо комісія надасть висновок, що вони придатні до служби, їх поставлять на облік, а згодом можуть мобілізувати.

Повістки так само можуть роздаватися уповноваженими особами у будь-якому місці.

Кого можуть призвати на службу до армії у листопаді

  • У листопаді 2023 року якихось змін у мобілізації в порівнянні з попередніми місяцями не відбудеться. Як і раніше, мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці 18 – 60 років.
  • Обмежено придатні до військової служби також можуть бути мобілізовані під час воєнного стану. ВЛК має вказати в рішенні про обмежену придатність, де можна і де не можна служити чоловіку.
  • У травні Верховна Рада проголосувала за зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку. Водночас президент досі не підписав цей закон. Наразі, мобілізувати чоловіка до 27 років без його згоди не мають права, за умови, що такий чоловік має статус "призовника".