На тлі загальної мобілізації в Україні виникає багато запитань щодо можливості звільнення зі служби для батьків малолітніх дітей. В ефірі "Київ24" адвокатка Тетяна Козаченко надала вичерпні роз'яснення стосовно цієї теми, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Уряд дозволив збільшити бронь від мобілізації для чиновників та працівників держпідприємств

Мобілізація багатодітних батьків: що важливо знати

За словами Козаченко, декретна відпустка не є підставою для звільнення чоловіків від мобілізації, але жінок – так. Виняток становлять сім'ї, де обоє батьків є військовозобов'язаними: вони можуть самостійно вирішити, хто з них піде у декрет.

Адвокатка наголосила, що в разі виникнення колізій, які не можуть бути вирішені через командування, необхідно звертатися до суду.

Судова практика в цих питаннях неоднозначна, але існують прецеденти, коли суди задовольняли вимоги багатодітних батьків. Козаченко також рекомендує звертатися за професійною юридичною допомогою для аналізу кожної конкретної ситуації.

Дивіться також Що буде після оновлення даних у ТЦК: порядок мобілізації у липні

Адвокатка звернула увагу на зміни в законодавстві, які дозволяють батькам трьох неповнолітніх дітей бути демобілізованими, якщо така ситуація виникає під час служби. Крім того, вона нагадала про можливість отримання короткотермінової відпустки у зв'язку з народженням дитини, яка може тривати до 14 днів.