У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) оприлюднили пояснення щодо того, хто має право на інші доходи після мобілізації, а хто – ні. Детальніше про це, читайте в матеріалі 24 каналу.

До теми В Україні триває загальна мобілізація: яка тривалість військової служби

Інші доходи під час служби в ЗСУ: кому дозволено

Українські військові можуть у деяких випадках мати додаткові джерела доходу. Однак потрібно ретельно розглядати кожну ситуацію.

Наприклад, якщо військового призначили керівником роти, то він не може працювати десь іще у вільний від несення служби час. Проте, якщо воїн не є військовою посадовою особою, то це не порушуватиме закон.

Водночас для людини, яка обіймає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, військова служба за контрактом є іншою оплачуваною діяльністю. У такому випадку, це цілком передбачено законом.

Ще варто зауважити, що Сили територіальної оборони Збройних Сил України – це окремий рід сил ЗСУ. Згідно з Законом України, строковики, мобілізовані на особливий період, резервісти чи контрактники ТРО зберігають за собою робоче місце і посаду на підприємстві, в установі, організації тощо й у підприємців, у яких вони працювали на час призову. Такі працівники отримуватимуть зарплатню і надалі коштом Держбюджету України.

Що стосується добровольчих формувань, то їхні члени можуть отримувати доходи з різних джерел, адже вони не отримують зарплату як військовослужбовці. Зі всіма іншими винятками та особливостями можна ознайомитися безпосередньо у роз'ясненні НАЗК.

Зверніть увагу 1,5-мільйонна армія та новий план: що задумали Путін і Шойгу

У Міноборони розповіли, кого зараз мобілізують до лав ЗСУ

  • Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач під час брифінгу пояснив, кого призивають в армію зараз. За його словами, мобілізують насамперед тих, хто вже має досвід проходження військової служби.
  • Звісно, повістка може прийти й до громадян без досвіду. Однак тоді військовозобов'язаних спершу відправлять на обов'язкове навчання.
  • Роман Горбач зазначив, що для комплектування ЗСУ та інших Сил оборони зараз потрібні практично всі спеціальності. Щоправда, найбільше поки мобілізують стрільців і танкістів.