Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. Питання щодо мобілізації в Україні вирішують ЗСУ та Міністерство оборони і завжди компетентно про це повідомляють, наголосив Подоляк.

До теми Оголошення про мобілізацію на під'їздах у Києві: кого вони стосуються та що значать

За словами Подоляка, українцям потрібно бути готовими, що додаткова мобілізація може бути, зважаючи на масштаби війни.

"Це філософія країни, що захищає свій суверенітет, свою свободу і свою територіальну цілісність," – додав Подоляк.

Мотивація українців

Мобілізаційними процесами в Україні опікуються Збройні сили та Міністерство оборони, зауважив спікер. Вони достатньо чітко фіксують усе, що стосується мобілізації, необхідної кількості, того, хто може стати на облік, або не стає з якихось причин.

На мій погляд, сьогодні ми маємо вкрай ефективну модерацію цих процесів, зокрема й інформаційну. Безумовно, наша держава – не ідеальна система і певні нюанси бувають. Але це ж про нашу країну, ми повинні вирішити, чи готові її захищати,
– наголосив радник ОПУ.

Подоляк підкреслює, що українці повинні вирішувати, чи готові вони ставати на облік, аби держава розуміла, скільки осіб готові захищати країну.

Подоляк про можливу мобілізацію в Україні: дивитись відео

Російське ІПСО

За словами Подоляка, періодично в інформаційному просторі з'являється російське ІПСО, яке хоче налякати людей і має для цього певні ресурси.

Для того, щоб люди відчували втому від війни і страх від того, що країну треба захищати. Ці ІПСОшники будуть, але кожен сам для себе вирішує, що для нього означає Україна,
– зауважив спікер.

Чи роздають повістки зараз

  • Оскільки воєнний стан та мобілізація в країні тривають, повістки можуть роздавати будь-де. Варто зауважити, що повістка мусить містити підпис керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також мокру печатку.
  • У Дії незабаром має з'явитися новий сервіс – електронний військовий квиток. Керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік запевнив, що хвилюватися не варто. Мовляв, повістки через Дію не надходитимуть.
  • Якщо ви відмовляєтесь отримувати повістку, то представники військкомату повинні скласти акт. Під час цієї процедури обов'язково мають бути присутні два свідки.