У зв'язку з повномасштабною агресією Росії в українців виникає багато питань щодо призову. Юрист Ростислав Кравець розповів, скільки родичів можуть підлягати під мобілізацію.

До теми Чи можуть роздавати повістки за кордоном: юрист дав чітку відповідь

Яку кількість людей можуть мобілізувати з однієї родини

Адвокат заявив, що в українському законодавстві не визначено точної кількості осіб, яких можна призивати. Так само немає заборони на призов усіх членів однієї родини. За словами Кравця, якщо уся сім'я підлягає під мобілізацію, то усіх цих родичів можуть призвати на службу до ЗСУ.

Відповідно, можуть мобілізувати усіх. І чоловіка, і дружину, і повнолітніх дітей,
– зазначив правозахисник.

Які існують винятки

Також юрист розповів про винятки. Усіх членів родини не можуть мобілізувати, якщо ця сім'я виховує неповнолітніх дітей. Окрім цього під мобілізацію не підпадають ті особи, в яких члени родини загинули або зникли безвісти через війну з Росією.

Мова йде про таких близьких родичів, як чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дідусь, бабуся, рідний брат та сестра. Брати та сестри можуть бути повнорідними чи неповнорідними.

Більше корисної інформації про мобілізацію

  • Не так давно адвокат Владислав Юрчак пояснив, як регулюється на законодавчому рівні воєнний стан та пов'язані з ним обмеження. Також він спрогнозував, чи дозволять чоловікам вільно їздити за кордон після поразки російських загарбників.
  • Окрім цього Юрчак обговорив нюанси мобілізації українських студентів. Юрист назвав головну умову відстрочки для повнолітніх учнів.
  • 24 Канал також підготував матеріал про добровільну мобілізацію. У ньому є перелік категорій осіб, яких можуть призвати лише за їхньою згодою.