Санду розповіла, що Україна передала їй плани Кремля щодо дестабілізації ситуації у Молдові. Як виявилось, окупанти готували силові дії із залученням диверсантів.

До теми Росія хоче зруйнувати політичний порядок у Молдові – наша розвідка перехопила план, – Зеленський

Що відомо про план Росії щодо Молдови

За словами президентки Молдови, це короткостроковий план, який передбачає диверсії із залученням осіб з військовою підготовкою, переодягнених у цивільне. Вони планують насильницькі дії, зокрема напади на деякі держустанови і захоплення заручників.

Матеріали, які зібрала Україна, мають детальну документацію логістики для організації цих диверсійних дій.

План передбачає використання людей з-поза меж країни для насильницьких дій у Молдові. Наприклад, матеріали містять інструкції для в’їзду у Молдову громадян Росії, Білорусі, Сербії та Чорногорії,
– зазначила Санду.

Окрім цього, під виглядом мирних протестів загарбники готують спробу захоплення влади у Кишиневі.

Наразі правоохоронці Молдови готуються запобігати цим провокаціям і тримають ситуацію під контролем.

Кадирівці можуть опинитися в Молдові

Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що деякі з тих окупантів, які 24 лютого 2022 року були в складі так званого чеченського угруповання на території України, станом на сьогодні перебувають в зовсім іншій точці світу.

Вони сьогодні працюють "спасатєлями" в Туреччині. Я хочу сказати, що дуже уважно ми відстежуємо цю ситуацію, щоб ці "спасателі" не опинилися в Кишиневі,
– зазначив секретар РНБО.

За його словами, Україна знає дані цих "рятувальників", адже їх свого часу дуже ретельно відстежували.

Загроза для Молдови з боку Росії: останні новини

  • 10 лютого 2 російські крилаті ракети "Калібр" перетнули державний кордон України з Республікою Молдовою. У міноборони Молдови підтвердили проліт російської ракети.
  • Внаслідок цього міністр закордонних справ Ніколає Попеску терміново викликав посла Росії в Молдові Олега Васнєцова.
  • Президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія хоче зруйнувати політичний порядок у Молдові. За його словами, українська розвідка перехопила план того, як Кремль збирається "зламати Молдову".