Керівниця пресслужби Укргідрометцентру Наталія Птуха під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ відповіла українцям на питання, чи очікуються найближчим часом в нашій країні морози.

Дивіться також Коли в областях, які накрила негода, нарешті потепліє

Чи прийдуть в Україну скоро морози

За словами Наталії Птухи, Тріскучих морозів в Україні найближчим часом не передбачається. На півдні нашої країни температура взагалі може перевищувати 10 градусів тепла.

Значного зниження температури, тріскучих морозів найближчим часом не передбачається. Навпаки, по півдню країни наприкінці тижня температурні показники можуть бути вищими +10 градусів. Це доволі високо як для початку грудня, і відповідно весь сніговий покрив, який зараз там утворився по південних областях, по східних, буде танути, і вже наприкінці тижня його практично не буде,
– сказала вона.

Вона також нагадала, що в середу у цих областях буде проходити циклон з дощем, тому там сніговий покрив в цих регіонах розтане.

Однак, попри відсутність суттєвих морозів, сніг може ще залишатися на Волині, Рівненщині, Житомирщині, Київщині.

В Україні рухається новий південний циклон

  • Наталія Птуха повідомила, що з південного заходу в Україну рухається новий циклон. Він охопить більше областей, ніж циклон 26 – 27 листопада, однак відрізнятиметься.
  • Починаючи з вечора вівторка, циклон зайде на західні області, а в ніч проти середи припаде найактивніша фаза.
  • Цього разу найхолодніше буде саме у західних областях – там переважно йтиме сніг, а температура повітря становитиме вдень та вночі від 0 до -6 градусів морозу. Натомість в інших регіонах йтиме мокрий сніг чи дощ.
  • Під час активності циклону очікуються пориви вітру в межах 15 – 22 м/с, однак у західних областях пориви вітру можуть бути більшими.