Для знищення кораблів Чорноморського флоту Росії Україна використовує дрони власного виробництва Magura V5. Вони здійснили справжню революцію у веденні бойових дій проти Росії на морі.

Дивіться також По кораблю щомісяця і навіть більше: як Україна знищує військовий флот Росії

Що це за дрони

Саме ці дрони допомогли потопити розвідувальний корабель "Іван Хурс", десантні судна "Акула" та "Серна", ракетний корабель "Івановєц", великий десантний корабель "Цезарь Куніков" та патрульний корабель "Сєрґєй Котов".

Командир спецпідрозділу ГУР МО України Group-13 на псевдо "Тринадцятий" розповів, яку саме роль вони відіграли у цих операціях.

Він не виділяє багато тепла, тому його майже не видно для тепловізійних камер. Він – із пластику, тому навіть радарам важко його побачити,
– зазначив військовий.

Полювання за обраною ціллю може тривати цілими днями, та важливо, щоб оператори весь час були зосередженими. За словами командира, найскладнішою була операція зі знищення "Сєрґєя Котова". Його вдалося потопити з третьої спроби.

У ВМС сказали, скільки потопили ворожих кораблів

  • Не маючи власного флоту, Україна змогла перехопити ініціативу у війні на морі. Вже кілька тижнів поспіль ми радіємо звісткам про все нові уражені судна противника. У ВМС водночас зазначають, що роботи в них ще багато.
  • Нашим захисникам вдалося знищити третину Чорноморського флоту Росії. Однак в окупантів ще достатньо кораблів, заявив речник ВМС Дмитро Плетенчук в інтерв'ю іноземним ЗМІ.
  • За словами Плетенчука, українським силам вдалося уразити 27 російських суден разом із субмариною. Ця цифра включає як повністю знищені, так і пошкоджені. Зокрема, на ремонті в окупантів зараз перебуває 15 одиниць.