"Мотор Січ" націоналізують
Усі підприємства оборонного комплексу розглядатимуть для націоналізації. Про це 11 березня заявив секретар РНБО Олексій Данілов.
До теми РНБО провела чергове засідання: які рішення ухвалили
Підприємство "Мотор Січ" повернуть у власність українського народу у законний та конституційний спосіб найближчим часом,
– сказав Данілов.
Він додав: "Наші підприємства оборонного комплексу, які дивним чином опинилися у приватних руках, розглядатимуть окремо. Якщо підприємство є для нас стратегічно важливим, у законний спосіб ми його націоналізуємо".
За словами Данілова, люди, які інвестували у такі компанії отримають компенсації. "Це робиться для національної безпеки нашої країни".
Кому компенсують вкладені гроші
Секретар РНБО наголосив: "Якщо інвестиції відбувалися на Віргінські острови, то з ними це і треба з'ясовувати". Він підкреслив, що офшори український уряд не захищатиме.
Якщо ж гроші інвестували на території України та відкрито вкладали через наші банки, то для них буде повний захист держави.
Брифінг секретаря РНБО: відео
Скандал довкола "Мотор Січ": головне
- У грудні 2020 року китайські інвестори підприємства ініціювали арбітраж проти України, бо уряд, мовляв, порушив їхні права.
- Згодом президент Володимир Зеленський запровадив санкції проти інвесторів з Китаю. Обмеження ввели на 3 роки.
- Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що у Раді зареєстрували законопроєкт про націоналізацію "Мотор Січ".
- У відповідь китайські інвестори пригрозили новими позовами.