Рішення про оштрафування міського голови прийняв уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Воно стосується Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Цікаво Це неправильно, чувак, – Дантес емоційно звернувся до мера Харкова Терехова через російську

Яку суму сплатив Терехов

Як зазначає заступниця міського голови Харкова Тетяна Чечетова-Терашвілі штраф Терехов сплатив ще 2 грудня. Але про це чомусь стало відомо лише сьогодні.

Крім того, заступниця наголосила, що мер Харкова добровільно сплатив штраф згідно з постановою про адміністративне правопорушення.

Суму стягнення у міській раді не зазначили, але міський голова мав сплатити 3400 гривень.

Що відомо про інцидент

  • В ефірі телемарафону "Єдині новини" та у своїх зверненнях до містян харківський міський голова використовував російську мову.
  • Терехов прокоментував цей інцидент. Він наголосив, що наразі у країні є важливіші питання. Також він сказав, що буде й надалі використовувати російську у своїх зверненнях.
  • До слова, звернення офіційних осіб російською мовою є порушенням закону. За вчинення таких адміністративних правопорушень застосовують адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3400 гривень.
  • Нагадаємо, що до 24 лютого Ігор Терехов зрідка переходив на українську. Однак він все ж таки неодноразово обіцяв, що візьме уроки державної мови.