На скаргу відреагували у мерії міста. Місцева влада висловила підтримку підприємцям, які розмістили такі оголошення.

Читайте також Ненавиджу українську, а прапор такий собі, – працівниця каналу Рада вляпалась у скандал

У чому суть скандалу

8 серпня киянин звернувся на гарячу лінію Кабміну і заявив, що у Трускавці на вході у торговий центр розмістили оголошення, в якому переселенців просять спілкуватися українською мовою.

"Шановні переселенці! Ми – Україна. Ми розмовляємо виключно українською. Не знаєте – вчіть, говоріть українською, хай ламаною, але спілкуйтеся нею!" – сказано в оголошенні.

Киянин назвав це "розповсюдженням наказного оголошення на Львівщині для переселенців".

Як відреагувала мерія міста

Місцева влада розповіла переселенцю про Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який визначає українську мову як єдину державну мову в Україні та "покладає на державу обов'язок забезпечувати всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України".

"Хоча Трускавецька міська рада не приймала нормативно-правового акту щодо затвердження тексту оголошення, розміщеного на будівлях на вулиці Стебницькій, але ініціативи підприємців щодо популяризації української мови серед ВПО вітаються", – заявили у міськраді.

Мовні скандали

Вас може зацікавити – Остап Українець відреагував на заяву Єфросиніної та Полякової про те, чому не переходять на українську мову: дивіться відео