Скільки нардепів підтримали законопроєкт

За законопроєкт №2362 проголосували … нардепів, проти були… Про це повідомляє 24 канал.

До теми На мітингу проти мовного закону Бужанського під Радою спалахнули сутички: відео

Зазначимо, що законопроєкт зареєстрували ще 31 жовтня 2019 року, проте на голосування його поставили лише 17 липня.

Що відомо про законопроєкт Бужанського

  • Законопроєкт, який подав нардеп "Слуги народу" Максим Бужанський, відтерміновує перехід українських шкіл, де є російська мова викладання, на українську.
  • Він має відбутися з 1 вересня 2020 року, а Бужанський пропонує з 1 вересня 2023 року.
  • У такий спосіб російську прирівнюють до мов країн ЄС.
  • За схваленим раніше законом про державну мову передбачалося, що з російської на українську в школах перейдуть з 2020 року, а з мов ЄС – з 2023. Однак тепер "слуга народу" пропонує цю різницю забрати.
  • Найважливіша інстанція перед розглядом у парламенті – комітет Верховної Ради з питань гуманітарної й інформаційної політики – підтримав законопроєкт Бужанського та рекомендує схвалити його у першому читанні.

Реакція на законопроєкт в уряді

У Мінфіні ініціативу Бужанського не підтримали. За попередньою оцінкою, схвалення цього законопроєкту потребує додаткового виділення впродовж 2020 – 2022 років 56,8 мільйона гривень. З них 38,6 мільйона гривень необхідні вже у 2020 році.

Також не підтримало законопроєкт і Міністерство освіти України. Там пояснили, що різні терміни переходу на українську для різних національних меншин пов'язані з особливостями кожної з них.

Акції протесту проти законопроєкту

У багатьох містах України люди збирались на акції проти ініціативи Бужанського. Найбільші мітинги відбулись у Києві – під стінами Верховної Ради.