Це може бути кроком на випередження з боку американських політичних кіл, оскільки насправді росіяни можуть вдатися до чого завгодно, зокрема і до застосування забороненої хімічної зброї. Про це 24 каналу розказав військовий експерт Петро Черник.

Зверніть увагу Росія застосувала хімічну зброю проти своїх громадян, які воюють на стороні України

Він зауважив, що практика застосування росіянами хімічної зброї у 21 сторіччі вже існує. Так, у страшенно зруйнованому місті Алеппо у Сирії її застосовували кілька разів.

Росія програла стратегічно

За словами Черника, таких дій можна очікувати, адже Росія зазнає стратегічної поразки, а Путін опинився у пастці, з якої не знає, як вийти.

Російський вузол дуже міцно затягується і перетворюється в Гордіїв вузол. І з кожним тижнем, з кожним місяцем проблематика стає все важчою,
– підкреслив військовий експерт.

Він додав, що, скоріш за все, прийде якась точка, якийсь банальний випадок, що розрубає цей Гордіїв вузол. Це має статися обов'язково, питання лише у тому, коли саме, за яких обставин та з якими наслідками для путінських еліт, усієї російської нації та для українців зокрема.

Те, що ця сама точка вже наближається – безсумнівно. Черник зауважив, що у загальному стратегічному розумінні ці вузли будуть змушені розрубуватися орієнтовно наприкінці весни – на початку літа. Саме таким чином буде складатися уся світова геополітична кон'юнктура.

Петро Черник розповів про становище Росії та Путіна: дивіться відео

Ймовірність застосування хімічної зброї Росією

  • Посилаючись на джерела в адміністрації президента США Джо Байдена, видання Politico написало, що ядерна зброя є крайнім кроком для Путіна. Натомість значно більше шансів зараз в застосуванні хімічної зброї.
  • Особливо ймовірно це, якщо Росія й далі зазнаватиме поразок на полі бою. Утім, варто наголосити – США не мають даних, які свідчать про те, що хімічна атака в Україні є неминучою.
  • Занепокоєння ж виникло на тлі прагнення адміністрації Байдена забезпечити готовність союзників до такого випадку.