Україна умовно поділила країни за приналежністю до так званих червоних і зелених зон. Про це Степанов повідомив під час брифінгу МОЗ, передає 24 канал.

Актуально Україна відкрила аеропорти 15 червня: куди можуть полетіти українці

Країни червоної та зеленої зон: що про це відомо

  • Червона зона – це ті країни, де епідемситуація гірша, ніж в Україні. Громадяни цих держав повинні перебувати на самоізоляції, або ж обсервації протягом 14 днів.
  • Зелена зона – країни, де ситуація така сама, як в Україні, або ж краща. Цих людей не відправлятимуть на обсервацію, чи самоізоляцію.

Степанов додав, що Польща входить до країн, які належать до зеленої зони. Тому люди, які приїжджають до Польщі в України не повинні проходити обов'язкову обсервацію.

Цікаво Коли Євросоюз зніме обмеження на в'їзд іноземців: можлива дата

За яких умов іноземців пускатимуть в Україну

Після відновлення авіасполучення, щоб потрапити на територію України, іноземцям буде потрібний страховий поліс. У МОЗ обмірковують тестування прибулих на коронавірус.

У Держприкордонслужбі у коментарі 24 каналу уточнили, що іноземці з червоної зони мають змогу обрати, куди їх відправлять: на обсервацію чи самоізоляцію. Якщо вони оберуть останнє, то мають встановити додаток "Дій вдома".

Водночас усім, хто прибуває, вимірюватимуть температуру. Також їх опитуватимуть щодо контакту з хворими на коронавірус. Остаточне рішення ухвалюватимуть предстаники Санітарно-епідеміологічного підрозділу, який також перебуватиме в пункті пропуску.