Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Читайте також: NASA показало виверження вулкану на Гаваях з космосу

"Тим громадянам, які вже перебувають на Гаваях, рекомендуємо відслідковувати повідомлення місцевих органів про розвиток ситуації, дотримуватися інструкцій місцевих рятувальних служб, а також враховувати можливі зміни у русі сухопутного та повітряного транспорту, який може зазнавати змін", – йдеться у повідомленні.

Окрім того, в українському відомстві зазначили, що ситуація на Гаваях є небезпечною, адже хмари попелу вже піднялися на відмітку до 3,6 тисяч метрів над рівнем моря.

Червоний рівень небезпеки, оголошений Геологічною службою США, означає, що виверження вулкану є майже неминучим. Активність вулкану може посилитися щомиті й супроводжуватиметься новими викидами попелу й газів,
– наголосили в МЗС.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, МЗС рекомендує громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в США за номером "гарячої лінії" + 1 (202) 322-2616, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38(044) 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Нагадаємо, на початку травня на Гаваях почалося виверження вулкана Кілауеа. У зв'язку з цим, влада закликала тисячі людей покинути свої домівки.