Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський.

Читайте також: США готові протистояти російській агресії у Криму і на Донбасі, – сенатор

Для США вже стало справою честі – демонстративно показати світу, що вони не поступляться Росії. Тому США вводять нові санкції. До того ж, раніше лунали закиди про послаблення кремлівського списку, причому з Росії. Точно цей список ніхто не знає. Але він може як поповнюватися, так і навпаки. Все залежить від того, чи готовий Кремль на поступки,
– вважає експерт.

За його словами, є дві різні стратегії. США намагаються силою санкцій скорити не стільки Путіна, скільки схилити на свій бік його близьке оточення, еліту Росії, які ніби можуть вгамувати президента РФ. А Путін ці санкції використовує як об’єднуючий фактор для росіян за принципом: чим гірше, тим краще. Санкції в Росії використовують для створення із США головного ворога.

При цьому Постоловський не виключає введення санкцій щодо Путіна і його сім´ї.

Санкції проти самого Путіна – це теорія, але якщо він продовжуватиме таку агресивну політику, то рано чи пізно це стане реальністю. Хоча навряд чи на нього це якось вплине, тому що Путін не визнає свою поразку,
– зазначає політолог.

Водночас, на думку фахівця, заяви США про більш жорсткі санкції створюють додаткові ризики активізації російської агресії на Донбасі.

"Міністр оборони України Степан Полторак вже заявив про накопичення близько 77 тисяч російського військового контингенту на україно-російському кордоні. І їх там не просто так збирають. Тому що єдина зброя Росії – сила, як останній аргумент перед цивілізованим світом. Економіки в Росії немає. Але на війну Москва гроші завжди знайде", – наголосив Сергій Постоловський.

Нагадаємо, Міністерство фінансів США оголосило про новий раунд санкцій проти російських громадян, чиновників, компаній та державних фірм. У переліку олігархи, які наближені до президента Росії Володимира Путіна. Загалом у списку 38 російських бізнесменів, офіційних осіб та компаній. За даним Bloomberg, у списку бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг. Також голова "Газпрому" Олексій Міллер. Всього – сім російських бізнесменів і дванадцять компаній, а також сімнадцять російських чиновників. Крім того, Білий дім закликав своїх союзників посилити тиск на Росію, поки РФ не стане "добропорядним гравцем" на світовій арені. Про це заявила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс.